ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ «СТОЯТИ»?
ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ «СТОЯТИ»?
ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ «СТОЯТИ»?

ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ «СТОЯТИ»?

ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ «СТОЯТИ»?

“Стояти” - одна з основних команд, яку має знати кожний собака. Оскільки в молодому віці тварини піддаються дресируванню найкраще, навчання треба проводити до того, як цуценя досягне зрілості. Сигнал “Стояти” дуже корисний (наприклад, він стане у пригоді, коли ви переходитимете дорогу разом зі своїм улюбленцем), а також позитивно впливає на усі подальші тренування та привчає тварину слухатися свого господаря.

Чому важливо навчити собаку команді “Стояти”?

Щоб мати з домашнім улюбленцем чудові відносини, необов’язково постійно його хвалити. У вас повинен бути міцний взаємозв’язок, і допомогти у цьому може навчання. Насолоджуйтеся тренуваннями і працюйте над вашими стосунками.

Пам’ятайте: дресируйте собаку, мотивуючи його до гарної поведінки. Не зосереджуйтеся на моментах, коли у вашого улюбленця щось не виходить.

Засвоєння команди “Сидіти” - одне з перших та важливих завдань, які вчать домашнього улюбленця слухатися свого господаря. Позитивні методи тренування підготують вас і цуценя до комфортного і радісного спільного життя.

Навчання і тренування

Ви можете використовувати команду “Стояти” як основу для подальшого навчання цуценяти. Навіть якщо на перший погляд здається, що доглядати за домашнім улюбленцем доволі просто (наприклад, це стосується годування), все ж таки існує безліч питань, які потрібно вирішити, - наприклад, як відучити його гризти ваші речі тощо.

Завдяки постійним тренуванням цуценя засвоїть нові корисні навички. Після команди “Стояти” цуценя зрозуміє, як усе працює. Позитивний досвід у дресируванні означає, що надалі собака із задоволенням вивчатиме інші команди, що полегшить життя і йому, і вам.

Навчаємо цуценя запобігати проблем

Заняття з освоєння команди “Стояти” допоможуть розробити загальну схему спілкування з вашим улюбленцем. Якщо цуценя знає, як реагувати на команди, його поведінка стає більш передбаченою, що в деяких життєвих ситуаціях надважливо. Це також подарує тварині відчуття захищеності.

Що більше ви тренуватимете свого собаку, то легше уникатимете поганої поведінки тварини в майбутньому. Якщо домашній улюбленець знатиме, що йому казатимуть “Стояти” щоразу, коли він нюхатиме тарілку з їжею на столі, то швидко зрозуміє, що така поведінка неприйнятна.

Рекомендації по засвоєнню команди “Стояти”

Що вам потрібно:
Тиха, спокійна обстановка, щоб цуценя могло зосередитися і не відволікатися. Ласощі як винагороду за правильне виконання завдань.
Собака має відчувати себе розслаблено й позитивно, бути готовим до навчання.

Крок за кроком:


  1. Виберіть тихе місце, де цуценя нічого не відволікає від тренування. Зверніть увагу, що приміщення повинно мати достатню площу, щоб ви могли відійти на деяку дистанцію від домашнього улюбленця.

  2. Піднесіть руку до собаки і вимовіть “Сидіти”. Так тварина зможе асоціювати поведінку зі словом. Повільно відходьте від цуценяти, з кожним кроком повторюючи команду. Якщо собака не слухається і йде за вами, скажіть “ні” твердо і голосно, показуючи, що це не те, про що ви просили. Якщо ж цуценя лишилося на місці, похваліть його і пригостіть ласощами. Ваш домашній улюбленець заслужив! Щойно цуценя навчиться залишатися на місці, коли ви йдете, почніть учити його команді, яка сигналізує йому, що можна йти вперед. Наприклад, опустіть руку і скажіть “Добре”. Але до цього моменту цуценя вже має засвоїти команду “Стояти”.

  3. Тепер спробуйте обійти усе приміщення. Ціль завдання полягає в тому, щоб під час вашого руху домашній улюбленець залишався на одному місці якнайдовше. Якщо так і сталося, вітаємо - ваші заняття мали успіх!

Спробуйте, і ви побачите, що навчити цуценя команди “Стояти” не так вже й складно. Тепер можна використовувати цей сигнал щодня в різних ситуаціях (наприклад, коли готуєте вечерю).
Завдяки заняттям ви зможете не лише закласти основи для майбутніх тренувань, але й зміцнити ваш взаємозв’язок і весело провести час зі своїм улюбленцем.