Ваш улюбленець - наше натхнення.
Pro Plan logo
білий пес лежить на ліжку

Кашель у собаки

Читати 5 хв
Pro Plan logo
PRO PLAN®

 

Кашель у собаки - це абсолютно нормальне явище, якщо він з'являється час від часу. Це простий спосіб для вашого улюбленця позбутися пилу, мікробів та інших речовин, які він вдихнув з довкілля. Однак, якщо здається, що він часто кашляє, це може бути ознакою чогось серйознішого.

Чому мій собака кашляє?

1. Захворювання серця

Захворювання серцевих клапанів або м'язів може призвести до того, що серце перестане ефективно перекачувати кров, що може спричинити збільшення частин серця.

Своєю чергою, це призводить до стиснення основних дихальних шляхів у легенях або до накопичення рідини, що спричиняє кашель у собаки. При цьому захворюванні кашель буде тихим і безперервним, і, швидше за все, він посилюватиметься вночі або коли ваш улюбленець лежить на боці. Окрім кашлю, ваш собака може також відчувати зниження енергії та витривалості. Звичайні методи лікування серцевих захворювань включають медикаментозне лікування та зміну дієти.

2. Розплідницький кашель (інфекційний трахеобронхіт)

Розплідницький кашель - це дуже заразне захворювання, яке викликає запалення та інфекцію дихальних шляхів та основних нижніх дихальних шляхів. Собаки, які проводять час у групах, на тренуваннях або гуляють у місцях з великою кількістю собак, більше ризикують захворіти на цю хворобу. Проте, зараз багато власників собак вимагають, щоб собаки були вакциновані від кашлю перед тим, як потрапити під їхню опіку.

Собачий кашель схожий на хриплий, сухий і надсадний кашель, який зазвичай проходить сам по собі протягом тижня-двох. Однак, все ж таки варто відвести собаку до ветеринара, оскільки вашому улюбленцю можуть знадобитися антибіотики або препарати від кашлю.

3. Пневмонія

Однією з причин, чому ваш собака продовжує кашляти, може бути пневмонія. Це інфекція, що призводить до запалення легенів, яке може бути викликане бактеріями, вірусною інфекцією, відрижкою, метаболічними порушеннями або труднощами з ковтанням. Кашель у собак, спричинений пневмонією, буде вологим і м'яким, а також можуть бути присутніми інші симптоми, такі як висока температура, відсутність апетиту та млявість. Якщо ви підозрюєте, що у вашого собаки пневмонія, якомога швидше доставте його до ветеринара для лікування.

4. Колапс трахеї

Цей стан найчастіше зустрічається у дрібних собак або собак з ожирінням і є наслідком колапсу хрящових кілець, що утворюють дихальну трубу. Це дуже ускладнює проходження повітря через ніс в легені тварини. Якщо ваш собака продовжує кашляти, звук схожий на гусяче гукання, і він посилюється, якщо собака тягне за повідець, кашель може бути викликаний колапсом трахеї. Якщо трахея повністю спалася, у собаки може бути майже астматичний кашель. Лікування цього стану може включати втрату ваги, протикашльові препарати, стероїди, бронхолітики та антибіотики.

5. Зоонозний гельмінтоз

Цей гельмінт поширюється через укуси комарів. Якщо ви були за кордоном зі своїм домашнім улюбленцем і тепер у нього з'явився легкий і постійний кашель, який супроводжується млявістю, втратою ваги та відсутністю апетиту, проблема може бути пов'язана з такими гельмінтами. Якщо тільки плануєте поїхати з собакою в країну, де глисти можуть бути проблемою, можливо, можна зробити ін'єкцію або прийняти ліки, щоб запобігти цьому, тому проконсультуйтеся з ветеринаром для отримання більш детальної інформації.

6. Собачий грип

Собачий грип схожий на грип у людей і є дуже поширеною причиною кашлю у собак. Ця респіраторна інфекція зазвичай триває від двох тижнів до місяця, і, швидше за все, ваш ветеринар дасть собаці ліки та порекомендує ізолювати його від інших собак, оскільки хвороба дуже заразна. На щастя, ви можете уникнути більшості форм собачого грипу, якщо своєчасно робити собаці щеплення.

7. Чужорідні тіла

Не секрет, що собаки дуже допитливі, але іноді ця риса може стати причиною неприємностей, особливо якщо вони намагаються з'їсти щось, чого не повинні. Якщо ваш собака розгризає щось на кшталт маленької іграшки або кісточки, це може застрягти в горлі та викликати у нього задуху, що спричинить звук, схожий на кашель. Якщо ви вважаєте, що улюбленець проковтнув або з'їв щось, чого не повинен був, якнайшвидше зверніться до ветеринара невідкладної допомоги.

Коли потрібно звернутися до ветеринара?

Якщо вас турбує кашель собаки або якщо спостерігається одна з наступних ознак, зверніться до ветеринара:

  • Кашель не проходить або погіршується.
  • Здається, що ваш собака не може зупинити кашель.
  • Виглядає втомленим.
  • Відмовляється від їжі.
  • Ви підозрюєте, що він щось проковтнув.
  • Кашель з кров'ю.
  • У нього утруднене дихання.
  • Присутні інші проблеми зі здоров'ям.

Не забувайте слідкувати за вакцинацією та боротьбою з паразитами, адже завдяки цьому можна уникнути багатьох захворювань, які викликають кашель у собак. Кашель у собаки, лікування якого призначає тільки ветеринар, можна швидко вилікувати, якщо знати основну причину.