Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чи можна собакам свинину?
Лабрадор шоколадного кольору їсть їжу з білої миски.

Чи можна собакам хліб?

Читати 4 хв

Хліб є основним продуктом в раціоні людини, більшість з нас споживає його так чи інакше щодня. Хай то тост на сніданок, бутерброди на обід або великий шматок хліба з хрусткою скоринкою до тушкованого м'яса або супу на вечерю, можна з упевненістю сказати, що ми їмо багато хліба!

То чи можна собакам хліб? Розповідаємо вам все, що потрібно знати, починаючи від того, чи можна давати собаці хліб, і закінчуючи типом хліба, якого слід уникати.

 

Чи можна давати собаці хліб?

І так, і ні. Собаки можуть їсти невелику кількість звичайного білого або чорного хліба, але його слід давати лише зрідка. Деякі види хліба можуть бути токсичними для вашого цуценяти та містити додаткові інгредієнти, такі як горіхи, особливо горіхи макадамії, що дуже токсичні. У горіхах міститься багато жиру, який не корисний для собак. Крім того, хліб з шоколадною крихтою, родзинками, цибулею, часником тощо, також може містити ксиліт, тому завжди перевіряйте склад.

Хоча собакам можна їсти хліб, ми не радимо цього робити, тому що це шкідливо для них. Якщо ви хочете дати собаці трохи хліба, він повинен бути простим, у невеликій кількості та це мають бути особливі ласощі. Важливо пам'ятати, що ласощі мають складати не більше 10% раціону собаки та завжди помірній кількості.

Чи можна собакам хліб як корисний продукт?

Ні, хліб не корисний для собак. Він не містить ніякої поживної цінності для них, а також містить багато вуглеводів, тому якщо ви даєте собаці занадто багато хліба, це може призвести до набору ваги. Деякі собаки також страждають від алергії на пшеницю, тому з цим продуктом треба бути обережним.

 

Собакам не можна їсти сире хлібне тісто

За даними Американського клубу кінологів, сире тісто для хліба може бути небезпечним для собак. Цікаво, що в їхньому шлунку створюються ідеальні умови для того, щоб тісто піднялося, і коли вони його їдять, воно розширює і розтягує шлунок, а також вивільняє токсичні рівні етанолу в кров, що може призвести до алкогольного токсикозу

Не годуйте собаку сирим хлібним тістом, а якщо ваша собака з'їла його і ви помітили будь-який з наступних симптомів, негайно зверніться до ветеринара:

  • Прискорене серцебиття.
  • Слабкість.
  • Нестійка хода - може виглядати майже «п'яною».
  • Здуття живота.
  • Депресія.
  • Судоми.
  • Дихальна недостатність.
  • Низький кров'яний тиск.
  • Блювання.
  • У важких випадках собака може впасти в кому.

 

Як я можу годувати собаку хлібом?

Ми радимо уникати годування собаки хлібом. Хоча в невеликих дозах його можна давати в якості перекусу, він не приносить собаці ніякої користі, а в деяких випадках хліб містить інгредієнти, які можуть бути небезпечними для здоров'я. Натомість, віддайте перевагу здоровим ласощам для собак, таким як свіжі овочі та варене нежирне м'ясо.

Важливо також пам'ятати, що наші собаки не схожі на нас.

Для нас звично з'їсти сухий шматочок тосту, щоб заспокоїти розлад шлунку, але для собак це не має такого ж ефекту. Якщо у вашого собаки розлад шлунку, найкраще підійде м'яка дієта з вареної курячої грудки та рису, але завжди звертайтеся до ветеринара за порадою, перш ніж пробувати домашні засоби.