Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чи можна собакам рис?
Кістки на блюдці

Чи можна давати собаці кістки?

Читати 4 хв


У мультфільмах, фільмах чи телепередачах ми бачимо як собака жує кістку і багато хто з нас не замислюється, перш ніж кинути залишки кісток у миску свого улюбленця. Але чи можна давати собаці кістки? 

 

Чи можна давати собаці кістки? 

Якщо ви шукаєте інформацію про те, які кістки можна давати собакам, існує безліч суперечливих порад! Це тому, що кістки мають певні переваги для собак, але вони також несуть і певні ризики. 

Один з найбільших ризиків полягає в тому, що гострі уламки кісток можуть пошкодити травну систему, і це призводить до цілого ряду проблем, в тому числі:

  • Пошкодження язика або рота.
  • Пошкодження горла або стравоходу.
  • Ректальна кровотеча.
  • Перитоніт (бактеріальна інфекція черевної порожнини, спричинена проколами шлунка або кишківника).

Якщо ваш собака проковтнув більший шматок кістки, існує ризик, що він може спричинити закупорку травного тракту. У такому випадку він може відчувати дискомфорт, змінювати колір шкіри, у нього може виникнути блювота або діарея. Знову ж таки, важливо звернутися до ветеринара, якщо з'являються будь-які з цих ознак.

Окрім проблем з травленням, кістки можуть спричинити ризик задухи! Деякі собаки можуть навіть зламати собі зуби, або у нього може розвинутися запор, оскільки кістки не перетравлюються.

 

А як щодо варених чи сирих кісток для собак?

Чи можна давати собаці курячі кістки, чи свинячі, — вирішувати вам. Крім цього, потрібно розуміти, що кістки можуть бути в сирому чи вареному вигляді. Варені особливо небезпечні для собак, оскільки вони ослаблені нагріванням, тому їх легше зламати та розколоти. 

Сирі кістки міцніші, але вони все одно можуть розколотися, тому не рекомендується годувати ними вашого улюбленця. До того ж це також пов'язано з певними ризиками! Наприклад, вони можуть бути заражені бактеріями, такими як сальмонела. Це може призвести до діареї або блювання, випорожнення міститимуть більшу кількість шкідливих бактерій, які потенційно можуть передатися людині. 

 

Чи корисні кістки для собак?

Сирі м'ясисті кістки містять деякі поживні речовини, особливо в м'яких тканинах, прикріплених до кістки - м'ясі, хрящах і жирі. Однак, якщо ви годуєте собаку повноцінним і збалансованим кормом, він не потребує додаткових поживних речовин з кісток.

Ще одна причина, чому люди дають кістки своїм собакам - це підтримка здоров'я зубів. Гарне жування може бути дуже корисним для зубів вашого собаки, оскільки воно може зруйнувати зубний камінь і запобігти утворенню нальоту. Жування також стимулює виділення слини, вивільняючи деякі антибактеріальні речовини, які допомагають поліпшити гігієну порожнини рота. На щастя, існує цілий ряд жувальних ласощів, які ви можете давати своєму собаці, щоб зберегти його зуби здоровими та красивими, не наражаючи на ризики, пов'язані з кістками!