Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Цуценя їсть з миски на газоні

Чим годувати 1 місячне цуценя?

Читати 5 хв

Кожен, хто приймає рішення завести у себе вдома маленьке чудо на чотирьох лапах, стикається з безліччю питань про турботу та догляд за новим улюбленцем. Однією з ключових тем, що хвилює власників молодих цуценят, є питання про їх харчування.

Що можна і що не можна давати цуценяті? Як забезпечити правильне зростання та розвиток цуценяти відповідними поживними речовинами? Відповіді на ці питання допоможуть не тільки забезпечити здоров'я вашої собаки, але й побудувати основу для її довголіття та активності. У цій статті ми розглянемо основні рекомендації щодо годування місячного цуценяти, розіб'ємо популярні міфи та дамо поради з вибору найкращого для вашого улюбленця меню.

Годування місячного щеняти

Коли ваше маленьке чудо лише починає свій шлях у великому світі, від господаря вимагається особлива увага до його потреб. Чим годувати новонароджених цуценят? Яким чином організувати раціон, щоб він був збалансованим і сприятливим для здоров'я? Адже цуценя 1 місяць вимагає особливого підходу до годування, яке повинно бути повноцінним та правильно організованим.

Цуценя на цій стадії життя перебуває на межі переходу від материнського молока до твердої їжі, і тому харчування цуценят 1 місяць має бути різноманітним і повноцінним.

 • Молоко. Зазвичай до місяця цуценята харчуються материнським молоком. Однак, якщо з якихось причин їхня мама не може годувати цуценят, можна використовувати спеціалізовані молочні суміші, які призначені саме для цуценят. 
 • Перший твердий корм. Вже до кінця першого місяця можна починати вводити тверду їжу у раціон цуценяти. Почніть з невеликих порцій пюреподібних кормів, таких як спеціалізовані консерви для цуценят чи натуральні продукти в пюреподібному вигляді.
 • Сухий корм. Якщо ви вирішили вибрати для вашого цуценяти готовий сухий корм, важливо обрати продукт, що спеціально розроблений для цуценят. Він міститиме всі необхідні поживні речовини для активного росту.
 • Вода. Не забудьте, що доступ до свіжої питної води має бути вільним і постійним. Це важливо для здорового травлення та гідратації організму.

Скільки має їсти цуценя? На першому етапі рекомендується годувати цуценя 5-6 разів на день з рівними інтервалами.

Величезне значення також має підхід до годування на ранніх стадіях життя цуценяти, оскільки від нього залежить не тільки здоров'я, а й подальший розвиток собаки. Завжди слідкуйте за станом свого улюбленця, його активністю та апетитом. І за перших ознаках занепокоєння обов'язково звертайтеся до ветеринара.

Чи можна цуценятам молоко?

Молоко – це продукт, який асоціюється з поживністю та здоров'ям. Але чи варто його вводити в раціон молодих собак? Важливо розуміти особливості годування цуценят та їхні потреби у цьому віці. Подивімось, які види молока можна використовувати, а які потрібно остерігатися:

 • Материнське молоко. Перші тижні життя цуценята активно їдять материнське молоко. Це ідеальне джерело поживних речовин, антитіл та інших корисних елементів, необхідних для здорового росту та розвитку цуценяти. Материнське молоко допомагає формувати імунітет цуценяти 1 місяця, що захищає його від різних захворювань.
 • Коров'яче молоко. На жаль, коров'яче молоко не є оптимальним вибором для молодих собак. Воно має інший склад, ніж молоко собаки, і може спричинити проблеми з травленням у цуценят. Великий вміст лактози в коров'ячому молоці може призвести до діареї або інших розладів шлунково-кишкового тракту.
 • Козяче молоко. В порівнянні з коров'ячим, козяче молоко легше засвоюється організмом цуценят. Однак, перед тим як включати його в раціон, необхідно проконсультуватися з ветеринаром.
 • Спеціалізовані молочні суміші. Якщо з якихось причин цуценя не може отримувати материнське молоко, існують спеціалізовані молочні замінники для цуценят. Вони розроблені таким чином, щоб максимально наближатися до складу материнського молока та забезпечувати маля всім необхідним.

Чим годувати цуценя, особливо коли йдеться про молоко, є важливим питанням у догляді за новим улюбленцем. Незалежно від вашого вибору, завжди прислухайтеся до рекомендацій спеціалістів і слідкуйте за реакцією організму цуценяти на нові продукти.

Цуценя їсть з жовтої миски

Натуральні продукти - що давати, в якій кількості

Коли мова йде про годування цуценят, багато господарів віддають перевагу натуральному харчуванню. Важливо підійти до цього питання обачно, звертаючи увагу на якість і безпеку продуктів.

 • М'ясо  —  основа дієти молодих собак. Віддавайте перевагу нежирним сортам  —  курка, індичка, телятина. Уникайте свинини. М'ясо потрібно обробляти (варити або тушкувати). Почніть із 50-100 грамів на день, поступово збільшуючи кількість.
 • Риба  —  можна вводити у дієту раз на тиждень. Вибирайте морські нежирні сорти, уникайте кісток. Перед подачею рибу обов'язково варіть.
 • Каші  —  гречка, рис, вівсянка   —  це відмінне джерело вуглеводів. Готуйте на воді без солі та спецій. На початку достатньо 2-3 столових ложок каші на день.
 • Овочі  —  морква, кабачки, броколі   —  це джерело вітамінів. Вони можуть бути сирими (натертими на тертці) або вареними.
 • Фрукти  —  яблука, груші в невеликих кількостях. Уникайте винограду та цитрусових.
 • Молочні продукти  —  невелика кількість нежирного кисломолочного сиру чи кефіру буде корисна. Але варто враховувати індивідуальну переносимість.
 • Яйця = куряче яйце можна давати 1-2 рази на тиждень, варене або як омлет.
 • Вітаміни та мінерали  —  під час натурального харчування цуценят важливо забезпечити достатнє постачання всіх необхідних елементів. Консультуйтеся з ветеринаром про необхідність додаткового введення вітамінних комплексів.

Натуральні продукти  —  це чудовий спосіб забезпечити здорове харчування вашого цуценяти. Однак, не забувайте про баланс та якість продуктів. Ваша відповідальність як господаря   —  це стежити за тим, чим годувати цуценя, і забезпечувати йому корисні та безпечні продукти.

Корми - як давати, чим зручні та корисні

Вибір корму для молодого собаки є невід'ємною частиною його догляду. Готові корми розроблені таким чином, щоб надати маленькому улюбленцю всі необхідні поживні речовини в оптимальних пропорціях.

Типи кормів:

 • Сухі корми  —  це найбільш популярний варіант, що зручний у зберіганні та подачі. Спеціально розроблені для цуценят, вони містять необхідний баланс поживних речовин.
 • Вологі корми  —  зазвичай продаються в консервах або пакетиках. Мають вищий вміст вологи, що може бути корисним для гідратації.

Як подавати:

 • Дотримуйтесь рекомендацій на упаковці щодо того, скільки має їсти цуценя, адже дозування залежить від ваги, віку та активності вашого улюбленця.
 • Подавайте корм у чистій мисці, установивши регулярний режим годування.
 • Уникайте раптових змін корму, це може спричинити розлади травлення.

Чому готові корми зручні та корисні:

 1. Вони розроблені так, щоб надавати цуценяті всі необхідні поживні речовини.
 2. Немає потреби готувати або додатково вибирати продукти.
 3. Сухий корм не псується протягом тривалого часу, якщо зберігати його правильно.
 4. Багато кормів містять спеціальні добавки для профілактики проблем із зубами, шерстю, а також для підтримки здоров'я суглобів.

Важливі аспекти:

 • Вибирайте корми відомих виробників, що мають хороші відгуки ветеринарних спеціалістів.
 • Уникайте кормів, які містять штучні добавки, харчові фарби або консерванти.
 • Постійно спостерігайте за реакцією вашого цуценяти на новий корм  —  шерсть, активність, стан шкіри, симптоми алергії або розлади травлення.

Важливо пам'ятати, що здорове годування - це профілактика багатьох хвороб. Якщо у вас виникають сумніви або ваше цуценя має симптоми нездужання, звертайтеся до ветеринара. Завжди слідкуйте за реакцією вашого улюбленця на новий корм чи продукт і в разі потреби коригуйте раціон.