Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Dog sitting on mountain with man

Подорож з собакою: машиною, поїздом, літаком

Читати 7 хв

Якщо ви збираєтеся у відпустку - немає необхідності, щоб ваш собака залишався вдома, – насправді, собака може стати чудовим компаньйоном у подорожах.

Подорожувати з собакою буде найлегше, якщо ви підготуєте все заздалегідь: проживання, організацію подорожі та оформлення документів можна зробити за кілька місяців до поїздки, що означає менше стресу та більше задоволення для вас обох.

Звичайно, ви можете не планувати поїздку за кордон зі своїм собакою, а зупинитися десь недалеко від дому, і в цьому випадку все ще простіше. Просто запам’ятайте кілька простих речей, щоб брати собаку у відпустку було легше.

 

Заходи безпеки під час подорожі з собакою

Перше, про що слід пам’ятати, подорожуючи з собакою на нове місце, – це здоров’я та безпека вашого вихованця. Лише це завдання може змусити багатьох власників собак переглянути свої плани подорожі, але насправді це досить простий процес. Ось кілька речей, про які слід пам’ятати.

Відвідайте ветеринара за кілька місяців до подорожі з собакою

Це особливо актуально для відпустки за кордоном, обов’язково обговоріть свої плани поїздки з ветеринаром за 7-8 місяців, щоб у вас було достатньо часу для виконання будь-яких додаткових вимог перевезення тварини в іншу країну.

Вакцинація має бути дійсною, а для країни, яку ви відвідуєте, також можуть існувати особливі вимоги щодо вакцинації. Майте на увазі, що також може знадобитися видача сертифікатів залежно від того, куди ви подорожуєте з собакою.

Знайдіть найближчу ветеринарну клініку до місця відпочинку

Ветеринар поблизу може допомогти з багатьма питаннями про здоров’я, як великими, так і малими. Обов’язково запишіть адресу та контактні дані найближчої ветеринарної клініки, перш ніж вирушити з собакою в інший регіон або за кордон.

Покрийте базові потреби

Незалежно від того, яку саме ви виберете подорож, є кілька важливих речей, про які слід пам’ятати. Ваш собака може втратити значну кількість води через дихання, тому візьміть із собою миску та багато пляшок з водою, щоб допомогти йому залишатися повністю зволоженим.

Не забудьте взяти багато поліетиленових пакетів на випадок, коли ваш собака піде в туалет. Зрештою, навіть під час подорожей у них ті ж потреби, що й зазвичай.

Мікрочипування

Мікрочипування вашого собаки є важливим — багато домашніх тварин час від часу потрапляють у несподівані пригоди, і якщо ваш собака загубиться під час відпустки, ви матимете високі шанси знайти його. Це ще важливіше, якщо ви їдете за кордон зі своїм собакою, оскільки незнайомі картини та звуки можуть спонукати більш збудливих домашніх тварин відволіктися та втекти!

Подумайте про поточний етап життя та стан здоров'я вашої собаки

Усі власники хочуть розділити свої найкращі моменти життя з чотирилапими членами сім’ї, але іноді їм варто утриматися від цього, особливо коли йдеться про подорож4і літаком. Якщо вашій собаці менше 3 місяців, він літній (старше 7-9 років в залежності від розміру породи), вагітна чи хвора собака, їй, імовірно, буде важко впоратися з подорожжю. Якщо у вас є сумніви, зверніться за порадою до свого ветеринара.

 

Організація подорожі із собакою

Незалежно від того, подорожуєте ви зі своїм собакою автомобілем, літаком, поїздом чи автобусом, пам’ятайте про кілька речей, які зроблять подорож безпечнішою та спокійнішою як для вас, так і для вашого вихованця.

Поради щодо розміщення під час подорожі з собакою

Переконайтеся, що ваше помешкання підходить для собак, і, якщо ви зупиняєтеся в чужому домі, заздалегідь перевірте наявність туалету для вашої собаки.
Не забудьте подумати про присутність інших домашніх тварин (під час подорожі або в пункті призначення), які можуть вплинути на поведінку вашої собаки. Чи захоче ваша собака погнатися за котом власника готелю, наприклад, чи гавкати на собак, з якими подорожують інші люди?

Якщо ви плануєте вивезти собаку закордон

Перше, що вам потрібно зробити, це відвідати веб-сайт Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, щоб дізнатися про актуальні вимоги про переміщення тварин до країни, до якої ви плануєте поїхати.

Обов’язково відвідайте свого ветеринара завчасно, оскільки для вашого пухнастого друга можуть бути вимоги для виїзду за межі України. На момент написання статті, для вивозу тварини за межі України необхідно мати ветеринарний сертифікат (свідоцтво) форма №1, виданий не пізніше ніж за 5 днів до дати від’їзду. Такий документ є підставою для видачі міжнародного ветеринарного сертифіката для перетину кордону. Для отримання ветеринарного свідоцтва необхідно звернутися до державного закладу ветеринарної медицини за місцем проживання. Ветеринарний сертифікат видається тільки за умов, якщо тварина:

  • клінічно здорова;
  • має міжнародний ветеринарно-санітарний паспорт встановленого зразка;
  • має мікрочип;
  • вакцинована проти сказу не раніше як за 30 діб до дати отримання ветеринарного свідоцтва;
  • має результати лабораторного дослідження сироватки крові на наявність антитіл до збудника сказу (FAVN тест, дата відбору матеріалу для досліджень - не пізніше як за 90 діб до отримання ветеринарного свідоцтва).

 

Залишити собаку вдома

Звичайно, не всі собаки повністю підходять для подорожей: якщо вони літні, хворі або відчувають тривожність під час подорожі, вам слід подумати про те, щоб залишити їх удома з тим хто зможе доглянути за собакою, або в розпліднику.

Незалежно від того, їде ваш собака з вами у відпустку чи залишиться вдома, в першу чергу майте на увазі, що саме для нього буде найкраще.

Якщо ви плануєте подорожувати зі своїм собакою за кордон, вам потрібно буде врахувати паспорти домашніх тварин, щеплення та інші правила подорожі.