Ваш улюбленець - наше натхнення.
басенджи в наморднику

Намордники для собаки

Читати 7 хв

Намордники для собак ідеально підходять, якщо ваш улюбленець може бути трохи конфліктним, наляканим або занепокоєним під час прогулянки на вулиці. Він також необхідних під час візиту до ветеринара або якщо ваш песик поранився. Головне, щоб він навчився ходити в наморднику, тоді весь стрес, який часто супроводжується носінням, зникне.

 

Чому деякі собаки носять намордники?

Деяким тваринам потрібно обов’язково носити намордник для собак, і в більшості випадків це не тому, що вони когось кусали. У Новій Зеландії є собаки, які за законом зобов'язані носити намордник у громадських місцях із-за породи. Деякі колишні гончі хорти носять намордники, тому що вони роками переслідували щось маленьке і пухнасте, і від цієї звички важко позбутися. Деякі собаки носять намордник за рекомендацією ветеринара та тренера, коли вони вчяться не їсти потенційно небезпечні предмети, такі як каміння або сміття. 

Якщо ви опинилися в ситуації, коли улюбленцю терміново знадобиться надягнути намордник, він може не бути в захваті від цього. Але якщо завчасно підготуватися, вибрати комфортний вид намордника та поступово привчити песика до нього, то це допоможе зняти стрес під час носіння.

Намордники для собак Баскервілів - це популярні, безпечні та легкі намордники, які дозволяють собаці дихати. Ніколи не використовуйте намордник, який затискає рот собаки, оскільки це впливає на його дихання і позбавляє його можливості пити. Намордник Баскервілів дозволяє собакам брати ласощі та пити, тож, коли вони полюблять його, він не заважатиме їм насолоджуватися життям під час прогулянки.

Вам потрібно виміряти морду вашої собаки, щоб переконатися, що ви підібрали правильний розмір. Краще зробити це вдома, а не в зоомагазині, щоб не спричинити стрес та переляк улюбленця. 

Коли будете робити покупки, запасіться ласощами, щоб заохотити його до носіння. Краще підходять кремоподібні, якими можна потім змастити намордник для злизування.

Поради щодо привчання до намордника

Покладіть трохи хрустких ласощів на дно намордника для собак, з внутрішньої сторони! Простягніть його собаці та дозвольте їй понюхати, поступово засунувши ніс в намордник. Не робіть нічого, окрім практики, доки собака не буде занурювати ніс у намордник без зайвих роздумів. Не намагайтеся застібнути його, не тисніть на ніс собаки, просто наберіться терпіння і насолоджуйтеся спостереженням за тим, як ваш собака досліджує його. Завдяки ласощам, намазаним на дно намордника, ваш собака звикне тримати в ньому ніс довше.

Коли собаці стане зручніше, ви можете почати пересувати ремінці, застібати намордник і залишати його на довший час вдома, перш ніж виходити з ним на вулицю. Однак, носити шлейку по дому можна лише тоді, коли собака активний, інакше є велика ймовірність, що він спробує зняти її та розчарується. Пам'ятайте, що намордник повинен асоціюватися у вашого собаки з веселими розвагами.

Порада для тренування в наморднику: сидячи, тримаючи намордник між колінами, ви зможете привчити собаку звикати до того, що ремінці рухаються і застібаються, замість того, щоб намагатися утримувати його і застібати, і тримати собаку в зручному положенні водночас.

Коли ви будете готові, можете додати якісь слова похвали чи команди, якщо хочете. Популярною командою є «мордою догори», щоб навчити собаку підходити до вас і занурюватися носом у намордник.