Ваш улюбленець - наше натхнення.
Маленьке чорне кошеня сидить біля бананів

Чи можна котам банан?

Читати 4 хв


Одне з самих частих питань у ветеринарів — чи можна котам банан? Хоча банани не є токсичними для котів, не рекомендується включати їх у щоденний раціон вашого улюбленця. Банани містять багато цукру, який може призвести до діабету та проблем з вагою. Тому, попри те, що котам можна їсти банани, краще пропонувати їх в помірних кількостях або взагалі відмовитися від них, якщо у вашого улюбленця є певні захворювання, наприклад, діабет.

Порадьтеся з ветеринаром, перш ніж давати коту перший шматочок банана.

 

Чи корисні банани для котів?

Банани - неймовірно багатий на поживні речовини фрукт, тому він легко завоював репутацію здорового перекусу в раціоні людей. Клітковина, магній, калій та вітамін С роблять цей фрукт дуже корисним для нас.

Але для котів є кращі джерела поживних речовин, ніж банан. Спеціально розроблений котячий корм зазвичай задовольняє всі потреби котів у поживних речовинах, тому немає потреби додавати фрукти до їхнього раціону.

Більше того, коти часто досить байдужі до солодких продуктів, таких як банани. І якщо ваш кіт - дивак, який час від часу ласує бананами, пам'ятайте, що банани та їх високий вміст цукру можуть негативно вплинути на здоров'я вашого улюбленця, якщо не контролювати порції та не дотримуватися поміркованості.

Як годувати кота бананами

Якщо ваш кіт постійно просить відкусити шматочок банана, ви можете пропонувати йому його час від часу, якщо ветеринар не порекомендував інакше. Зніміть бананову шкірку і тримайте її подалі від вашого улюбленця. Бананова шкірка погано перетравлюється котами, тому краще завжди тримати її подалі від котів. Розріжте банан на шматочки розміром з укус, перш ніж пропонувати його коту. Почніть з невеликої дегустації та стежте за своїм улюбленцем, якщо у нього виникнуть якісь незвичні реакції.

Алергічні реакції на банани неймовірно рідкісні, але вони можуть траплятися у котів. Зверніться до ветеринара, якщо помітите будь-які алергічні симптоми.

 

Чи можна кошенятам їсти банани?

Дорослі коти можуть їсти банани, але як щодо кошенят? Перші 12 місяців життя кошенят слід годувати спеціально розробленим кормом з високим вмістом білка, кальцію, магнію та інших важливих поживних речовин.

Однак наприкінці цього періоду можна поступово вводити невеликі ласощі, зокрема банани. Пам'ятайте, що завжди краще проконсультуватися з ветеринаром, перш ніж годувати кота новою їжею.

Чи бояться коти бананів?

Судячи з кількості відео в Інтернеті, на яких зображено, як котики впадають у паніку від одного лише вигляду банана, відповідь може бути позитивною. Але що саме в цьому тропічному фрукті змушує котячі інстинкти виходити з-під контролю? Винуватцем може бути сама бананова шкірка, яка виділяє етилацетат. Коти не дуже полюбляють цей запах, тому деякі господарі натирають банановою шкіркою улюблені меблі, щоб вберегти їх від котячих лап.

Отже, котам можна їсти банани, але в помірних кількостях і завжди під наглядом господаря, щоб у разі алергічної реакції або розладу шлунку можна було якнайшвидше надати допомогу тварині.