Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.

Російська блакитна кішка

Розмір котів породи російська блакитна варіюється від середнього до великого, вони мають елегантне граційне тіло і довгі худорляві лапи. Здається, що кішка ходить навшпиньках. Голова клиноподібної форми з виступальними подушечками вібрисів та великими вухами. Живі зелені очі мигдалеподібної форми широко посаджені. Хутро подвійне, з дуже щільним підшерстком, тонке, коротке і м'яке на дотик. Текстура хутра російської блакитної кішки дуже відрізняється від усіх інших порід. Це справжня візитна картка цієї породи. І хоча порода називається російська блакитна, подекуди з'являються чорні та білі російські кішки. У найпопулярнішого блакитного різновиду хутро має рівний світло-блакитний колір зі сріблястим відблиском.

Важливо знати
  • Грайливий і допитливий кіт
  • Дружній, але незалежний кіт
  • Мовчазний кіт
  • Струнка й елегантна порода котів
  • Потрібен грумінг раз на тиждень
  • Негіпоалергенна порода
  • Потребує простору на вулиці
  • Може знадобитися ознайомлення перед проживанням з дітьми

Характер

Російські блакитні кішки тихі й чутливі, інколи стримані та замкнуті. Але вважається, що вони надзвичайно віддані людині, яку самі обрали. Вони насторожено відносяться до незнайомців, і їм потрібен час, щоб потоваришувати з новими людьми. Коли ця кішка обживеться в оселі, де її люблять, вона з радістю бавиться з іграшками та стрибає, забирається на підвищення і бігає всюди, оскільки представники цієї породи дуже рухливі та спритні.

Походження

Країна походження: Росія

Спочатку російську блакитну кішку називали «кішка-архангел», оскільки вважалося, що її завезли до Європи із російського порту Архангельськ. Вона також була відома як «іспанська кішка» та «мальтійська кішка», зокрема у США, де остання назва використовувалась до початку цього сторіччя. Проте серйозні докази підтверджують зв'язок цієї кішки з Росією. Багато котів з подібними кольорами хутра бачили у Скандинавії, а їхня густа шерсть свідчила про проживання в північному кліматі. Хоча блакитний вважається типовим кольором цієї породи, зустрічаються також білі та чорні представники. Ці кольори з'явились у часи Другої світової війни, коли декілька російських блакитних кішок схрестили з британською блакитною та сіамською породами, щоб підтримувати чисельність.