ЯК ГОДУВАТИ СОБАК МАЛИХ ПОРІД?
ЯК ГОДУВАТИ СОБАК МАЛИХ ПОРІД?
ЯК ГОДУВАТИ СОБАК МАЛИХ ПОРІД?

ЯК ГОДУВАТИ СОБАК МАЛИХ ПОРІД?

ЯК ГОДУВАТИ СОБАК МАЛИХ ПОРІД?

Тим, хто вперше заводить собаку, цікаво: чи є якась різниця у догляді за великою та маленькою породою. Коротка відповідь – так, іноді. Собаки маленьких порід мають свої особливі потреби, тож їм потрібно забезпечити відповідний догляд. Це особливо актуально, коли мова йде про харчування. Раціон харчування дуже важливий для собак. Те, що вони їдять і як саме – основа догляду за домашнім улюбленцем.

У цій статті ми акцентуємо увагу на тому, чим годувати собак маленьких порід, як це робити правильно і на що звернути увагу.

Розмір собаки та його харчування: чи є зв'язок?

Розмір вашого собаки має значення, коли мова йде про те, чим його годувати і як часто. Цуценят, наприклад, треба годувати щонайменше 4 рази на день, бо вони ростуть і потребують повноцінного харчування.

Є думка, що немає ніякої різниці, чим годувати дорослого собаку маленьких та великих порід. Однак – це не так. Маленькі породи собак мають специфічні харчові потреби, які пов'язані з їхнім розміром.

Уявіть своїх друзів: один має зріст 180 сантиметрів, інший – 165 сантиметрів. У кожного з них своя добова норма калорій. Організм людини потребує різної кількості протеїну, вуглеводів та жирів залежно від розміру та будови тіла.

Так само і у собак. Ви не можете годувати маленького собаку такою самою кількістю їжі, як собаку більшого розміру, оскільки його потреби у енергії – відрізняються.

Чим годувати собаку маленької породи?

Є кілька нюансів, про котрі вам потрібно знати, аби впевнитись, що ви годуєте вашого домашнього улюбленця найкращим кормом, і він максимально підходить для собак малих порід.

Коригуйте розмір порцій. Шлунок собак маленьких порід значно менший за шлунок тварин більших порід, тож годувати їх потрібно відповідно. Якщо визначити неправильну кількість корму, можна зашкодити здоров’ю тварини. Зайві калорії можуть акумулюватися в організмі у формі жирової тканини, що призведе до ожиріння й супутніх проблем зі здоров’ям. Переконайтеся, що ви дотримуєтеся порцій, рекомендованих виробником на звороті упаковки з кормом. Або ж проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем і дізнайтеся, скільки саме їжі потребує ваш собака. Ігноруйте будь-які спроби вашого домашнього улюбленця випросити у вас більше їжі, ніж потребує їхній організм.

Зверніть увагу на розмір шматочків корму. У собак маленьких порід менші щелепи, ніж у більших собак. У них також менші зуби і не такі міцні ясна, а це значить, що їхній укус не такий сильний, як у собак великих порід. Перед тим, як давати корм своєму собаці, переконайтеся, що гранула має оптимальний розмір і поміщається у його роті, і він без зусиль розгризати. Якщо шматочки корму надто великі, собака буде ковтати їх цілком, не розгризаючи.

Порадьтеся з ветеринарним лікарем щодо кількості калорій, котра потрібна вашому домашньому улюбленцю маленької породи й переконайтеся, що кількість їжі, котру ви даєте протягом дня, забезпечує його добову потребу.

Фізичні активності

Виховуючи цуценя, пам’ятайте, що правильна дієта та фізичні активності йдуть пліч-о-пліч. Годувати собаку маленької породи збалансованим та повноцінним кормом недостатньо, потрібно також переконатися, що він веде досить активний спосіб життя

Ваше завдання – підтримувати фізичну активність вашого собаки на належному рівні, аби мінімізувати ризик накопичення зайвої ваги. Тварини, що страждають на ожиріння, мають проблеми зі здоров’ям: підвищений тиск, діабет, проблеми з диханням та зниження рівня витривалості.

Інтенсивність та кількість фізичних вправ відрізняється залежно від породи собаки. Для маленьких порід собак Британський кінологічний клуб рекомендує виділяти на фізичні активності від 30 хвилин до години щодня. Аби дізнатися більше про вимоги до процесу тренування собак маленьких порід, проконсультуйтеся з вашим ветеринаром або зверніться до кінолога.

Регулярні прогулянки – найпростіший спосіб підтримувати активний спосіб життя вашого домашнього улюбленця. Якщо ваш собака не дуже любить гуляти, вигадайте кілька ігор, у які можна пограти вдома. Наприклад, «перетягування канату», «знайди іграшку» чи «хованки».

Висновки

Годувати собаку малої породи не так складно, як може здатися на перший погляд. Та вам все одно потрібно врахувати кілька нюансів, розробляючи раціон для вашого домашнього улюбленця. Правильні порції та розмір гранул корму – дуже важливі критерії. Собаки маленьких порід мають особливі харчові потреби. Вони швидше спалюють енергію, ніж тварини великих порід, а отже, обрати для них корм, котрий розроблено відповідно до цих особливостей їхнього організму – правильне рішення.

Корми PURINA® DOG CHOW® для собак дрібних порід забезпечують вашого домашнього улюбленця збалансованим та повноцінним харчуванням, котре задовольняє всі його харчові потреби. Поєднуйте правильне харчування з фізичними вправами, і ви забезпечите своєму собаці здорове життя.