Бірманська

Birman

Бірманська кішка має напівдовге хутро з більш темним забарвленням вух, морди, лап і хвоста та блідішим забарвленням тіла. Представники цієї породи — доволі великі, з кремезним тілом і короткими лапами. Очі в бірманців блакитні, а кінчики всіх чотирьох лап — білі. Спереду такі «рукавички» покривають лише пальці, а ззаду «панчохи» довші. Голова широка й заокруглена, вуха середнього розміру. Забарвлення бірманських котів буває дуже різним.

  • Грайливий і допитливий кіт
  • Дружнього, але незалежного.
  • Мовчазний кіт
  • Я б хотів кішку середньої статури.
  • Потребує грумінгу кожного дня
  • Негіпоалергенна порода
  • Моя кішка матиме обмежений доступ надвір
  • Прекрасний сімейний кіт

Походження

Не існує точної інформації щодо походження бірманських кішок. Відомо лише, що приблизно в 1919 році одну пару завезли у Францію, і ця подія вважається першою появою породи в західному світі. Але в часи Другої світової війни бірманські кішки були майже повністю знищені, і для відновлення породи її представників схрещували з довгошерстими породами (переважно персидськими) та сіамськими лініями. І на початок 1950-х знову вдалося вивести чистопорідних бірманських кішок. Відновлену породу було визнано у Британії в 1965 році.

Бірма/Франція

Священна кішка Бірми

Особистість

Бірманські кішки відомі своїм особливо ласкавим і люблячим характером, адже протягом багатьох поколінь їх виводили як домашніх улюбленців. Вони слухняні й тихі. Бірманські кішки товариські, розумні й привітні, допитливі та орієнтовані на людей, але не занадто галасливі.

Здоров'я

У деяких молодих бірманських кішок аналіз крові показує порушення функції нирок. Наскільки це критично — невідомо, але в окремих випадках таке порушення може призвести до ниркової недостатності.

Харчування

Будь-яка кішка має власні унікальні уподобання щодо їжі, у кожної є певні улюблені продукти й ті, що їй не подобаються.  Коти — м'ясоїдні, і кожному з них потрібно отримувати з їжі набір із 41 визначеної поживної речовини. Співвідношення цих поживних речовин відрізняється залежно від віку, способу життя й загального стану здоров'я. Тому не дивно, що енергійному кошеняті потрібен інший баланс речовин у раціоні, ніж менш активному дорослому коту. Слід також пам'ятати: щоб підтримувати ідеальну фізичну форму кішки, їй необхідно давати належну кількість їжі, визначену згідно з рекомендаціями щодо годування. Також слід враховувати особисті смаки тварини щодо складу сухого чи вологого корму.

Грумінг

Шерсть бірманської кішки м'яка і шовковиста, але за нею так важко доглядати, як і за шерстю перської породи. Але щоб вона залишалася в гарному стані, треба робити грумінг гребінцем і щіткою раз на тиждень. Бірманським кішкам із самого раннього віку дуже подобається увага від господаря у вигляді грумінгу. Як і всі кішки, ця порода потребує регулярних вакцинацій, боротьби з паразитами й щорічних оглядів ветеринара.

Найкращі породи кішок для дітей

Хоча ця порода переважно добре ладнає з дітьми, кожна кішка має свої особливості відповідно до навчання й життєвого досвіду. Якщо ви берете кішку в агентстві з опікунства, проконсультуйтеся щодо характеру конкретної кішки.

Cat

Ця порода кішок вам підходить?

Усі кішки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода кішок найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашої кішки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати далі

Прийняття

Взяти кішку з притулку і дати їй другий шанс у житті — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Дуже багато кішок чекають на дім, де їх любитимуть. Кожна кішка має свою історію і багато з них втратили свій перший дім не зі своєї вини. Вони залюбки стануть частиною вашої сім'ї. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну кішку для людини. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистої кішки, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Головна перевага покупки породистого кошеняти або кішки полягає в тому, що ви досить добре знатимете, як вони будуть виглядати і які риси, ймовірно, матимуть.Зверніться до ветеринара, щоб дізнатися про інфекційні захворювання, генетичні схильності і про догляд, який потрібен котам. Так ви в повній мірі підготуєтеся, щоб з радістю привітати кота у своєму домі.

Привітайте кота у своєму домі

Коли ви знаєте, що ваше нове кошеня або доросла кішка з дня на день з'явиться у вашому домі, звичайно, ви будете хвилюватися. В останні дні перед появою тварини буде багато справ [https://www.purina.co.uk/cats/getting-a-new-cat/welcoming-your-new-cat/welcoming-your-cat-home], які потрібно зробити.