Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Як знайти зниклого собаку
Собака біля чоловіка з гітарою

Яка музика найбільш заспокійлива для собак?

Читати 4 хв

Хороша музика може покращити настрій будь-кому, й ваші друзі-собаки не виняток! Деякі звуки можуть покликати нас до танцю, в той час як інші мають непереборну силу, щоб приспати нас, у цьому й полягає магія. Але в музиці є ще дещо — якщо ваш пухнастий улюбленець часто відчуває тривогу та виявляє ознаки стресу, увімкніть розслаблюючу музику для собак, щоб заспокоїти собаку.

Як і більшість власників собак, ви, ймовірно, боїтеся думати про те, що ваш пухнастик колись переживатиме випробування гучними та страшними звуками, такими як грім або феєрверк. І хоча ідея використання заспокійливої музики для собак для боротьби зі стресом і тривогою може здатися нетрадиційною, дослідження показали, що музика справді може позитивно впливати на поведінку собаки. Дізнайтеся більше про те, як допомогти своїй собаці краще переносити стресові ситуації за допомогою найкращих типів звуків і розслаблюючої музики для собак.

Чи люблять собаки заспокійливу музику?

Авжеж! Собак, як і людей, приваблюють різні види звуків, темпів і ритмів. Хоча вони не можуть сприймати певну висоту через обмежений діапазон слуху, вони сприйматимуть шуми та реагуватимуть на них, незалежно від того, цуценята вони чи дорослі собаки.

Фактично, деяку музику було створено спеціально для собак, що означає, що вона покликана забезпечити їм комфорт у стресових ситуаціях.

Яка музика найкраще заспокоює собак?

Це часто залежить від уподобань собаки, але найважливіше, що слід враховувати при виборі музики для собак, — це темп, простота тонів, використання ритмів і довжина музичних нот. Собаки віддають перевагу класичній музиці, яка має заспокійливий ефект і, як відомо, значно знижує рівень стресу.

Але не тільки класична музика може заспокоювати вашу собаку. Можливо, ви здивуєтеся, але пухнастикам також подобається реггі та софт-рок, як би неймовірно це не звучало! Насправді, здається, ці два жанри їм подобаються більше, ніж класична музика. Тож наступного разу, коли вашій собаці знадобиться трохи розслабитися, просто увімкніть їй Боба Марлі, Філа Колінза чи Fleetwood Mac і насолоджуйтеся сеансом релаксу!

Окрім Моцарта чи Боба Марлі, розслаблююча музика для собак також може включати фонові шуми, як-от звуки природи. Чим спокійніший шум, тим більший заспокійливий ефект.

Коли вмикати розслаблюючу музику для собак?

Існує ряд моментів, у яких вашому пухнастому другу може бути корисна заспокійлива музика. Ось лише кілька ситуацій, які можуть викликати у собак стрес і занепокоєння:

  • Переїзд у новий дім — як нового домашнього улюбленця або при зміні місця проживання. Невідоме середовище потребує часу, щоб звикнути, і в більшості домашніх тварин це може викликати занепокоєння.
  • Під час гучних звуків, таких як вибухи, феєрверк або грім.
  • Коли домашні улюбленці страждають від занепокоєння через розлуку. Собаки, зокрема дуже соціальні породи, зазвичай сильно звикають до своїх господарів, тому, якщо їх залишати наодинці протягом тривалого часу, вони можуть сильно хвилюватися.
  • Під час подорожі — автомобілем, літаком або кораблем. Подорожі не дуже комфортні для більшості домашніх тварин, адже їм важко залишатися на тому самому місці, не рухаючись і не досліджуючи простір, і цей дискомфорт посилюється, коли тварини недостатньо знають місце, де вони перебувають.
  • Під час епізодів соціальної тривоги. Не всі собаки соціальні, й деякі можуть сильно хвилюватися, коли зустрічають нових домашніх тварин або людей. Знайомство з новими людьми та тваринами під невимушену музику реггі може підняти їм настрій і створити спокійну атмосферу для всіх учасників.
  • Під час візитів до ветеринара. Більшість домашніх тварин ненавидять ходити до ветеринара, але, можливо, огляди лікаря будуть трохи приємнішими для них, якщо їх супроводжуватиме розслаблююча музика для собак.

Як познайомити домашнього улюбленця з музикою?

Знайомство вашої собаки з музикою має відбуватися поступово й обережно: ви ж не хочете, щоб вона зазнала більшого стресу, ніж вже відчуває. Зробіть так, щоб успішно перетворити свого домашнього улюбленця на меломана, який знає, як розслабитися:

  1. Почніть із того, що увімкніть кілька розслаблюючих мелодій вдома, де собаці комфортно. Це може бути в будь-який час доби, якщо собака не займається іншою діяльністю, наприклад, їжею, яка може змусити її відволікатися від музики.
  2. Спостерігайте за реакцією собаки під час відтворення різних музичних жанрів, щоб побачити, які з них здаються їй найбільш привабливими. Якщо собака відволікається від музики, це явний знак того, що вам слід пропустити цей трек.
  3. Хоча ми, люди, зазвичай більше любимо гучну музику, собаки можуть відчувати стрес від неї, тому гучність повинна бути низькою або щонайбільше помірною.
  4. Слухайте музику, коли ви разом вдома. Якщо ви вмикаєте музику лише коли ваш улюбленець залишається один, собака може асоціювати це з вашою відсутністю та засмучуватися.

Загалом, майте на увазі, що у знайомстві собаки з музикою найголовніше — це звичка. Для досягнення результатів може знадобитися час, тому, намагаючись змусити собаку краще орієнтуватися в стресових ситуаціях за допомогою заспокійливої музики, важливо бути терплячим.

Музика може бути потужним інструментом для подолання стресу, а також може бути чудовим способом налагодити зв’язок із вашим чотирилапим другом. Однак будьте готові, що собака не завжди поділятиме ваш музичний смак, або навпаки, що вам знадобляться навушники із шумозаглушенням наступного разу, коли ваша собака захоче послухати пару треків!