Японський шиба-іну

Japanese Shibu Inu

Шиба-іну — це міцний собака середнього розміру, який належить до групи шпіців (тобто в нього загострені вуха, густа шерсть і скручений хвіст). Це менша версія породи акіта: дорослі пси мають зріст приблизно 39,5 см, а дорослі суки — 36,5 см. Густе м'яке підшерстя покрите жорстким прямим верхнім шаром, який буває рудого, рудувато-кунжутного (рудого із чорними захисними волосками), чорно-коричневого або білого кольору.

 • Я власник з величезним досвідом
 • Потрібно певна дресирування
 • Enjoys active walks
 • Любить гуляти по годині на день
 • Small dog
 • Невиражена слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • «Балакучий» і галасливий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає та попереджає про небезпеку
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Шиба-іну був виведений для полювання на дрібну дичину в горах Японії. Ця порода собак є меншою версією акіти. І справді, шиба-іну перекладається як «маленький собака». Шиба-іну — одна з найдавніших відомих порід, що датується ІІІ століттям до нашої ери. Собаки шиба-іну майже повністю вимерли під час Другої світової війни, але для порятунку породи її почали розводити з невеликої кількості собак, які пережили бомбардування та епідемію чуми.

Риси характеру

Японський шиба-іну — це пильний, активний та доброзичливий собака, який може бути цілком незалежним і часто має сильний мисливський інстинкт. Рання повна соціалізація обов'язкова, особливо, щоб допомогти краще ладнати з іншими собаками. Незвичайною особливістю породи є «крик Шиби» — при збудженні чи хвилюванні вони видають незвичні високі звуки.

Здоров'я

Японський шиба-іну — це зазвичай міцна і здорова порода. Як і багато інших порід, може страждати на спадкові захворювання очей, тому рекомендується регулярна перевірка зору.

Вправи

Потрібне повсякденне навантаження на годину. Через їхнє потенційне бажання гнатися, вам слід переконатися, що ваш собака відповідає на кликання, перш ніж зняти повідець, і нехай займається лише в безпечних, закритих місцях.

Харчування

Дієта вашого собаки повинна мати правильний баланс з усіх головних груп поживних речовин і включати постійне забезпечення прісною водою. Крім цього, важливо регулярно оцінювати стан тіла, щоб перевірити, чи залишається ваш собака в ідеальній формі, а також не забувати годувати його принаймні двічі на день згідно з рекомендаціями щодо призначеної для нього їжі.

Грумінг

Шиба є дуже чистою породою — фактично вони самі роблять свій грумінг, подібно до котів. Але шерсть все ж потребує розчісування приблизно раз на тиждень. А коли шерсть буде линяти, ви зрозумієте, наскільки товстим є їхнє підшерстя!

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home