Керн-тер'єр

Cairn Terrier

Керн-тер'єри — це коротконогі собаки міцної статури, вираз мордочки яких нагадує лисицю; мають жорстку шерсть і маленькі гострі вуха. Хоча ці собаки і не дуже міцної статури, вони мускулисті, схожі на робочих собачок, із жорсткою, рясною шерстю та коротким, м'яким, щільним підшерстям. Керн-тер'єри бувають кремовими, пшеничними, рудими, сірими або майже чорними з тигровим забарвленням усіх кольорів. Дорослі керн-тер'єри мають зріст 28–31 см і важать близько 6–7,5 кг.

 • Я власник з величезним досвідом
 • Потрібно певна дресирування
 • Enjoys active walks
 • Любить гуляти по годині на день
 • Small dog
 • Мінімальна слинотеча
 • Мінімальна слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • «Балакучий» і галасливий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає та попереджає про небезпеку
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Керн-тер'єри є вихідцями із західних островів Шотландії, зокрема, острова Скай, про них є згадки ще в 1500-х роках. Порода була названа на честь пірамід з каменю (кернів), які будувалися для позначення географічних меж або могил. Ці споруди з каменю стали улюбленим місцем сховища лисиць та інших хижаків, а маленька, але безстрашна порода собак керн-тер'єр якраз і була виведена для боротьби з хижаками. З великої різноманітності собак тер'єрного типу повільно склалися чотири різні породи: керн-, скай-, вест-хайленд-вайт та шотландський тер'єр.

Риси характеру

Це весела, пильна, жвава і екстравертна порода, яку можна навчити щасливо жити з дітьми. Вони також будуть ладнати з іншими собаками, хоча деякі будуть все робити по-своєму. Однак їх потрібно навчити в ранньому віці приймати котів та інших домашніх тварин, оскільки, коли підростуть, вони будуть ганятися за ними. Це можуть бути незалежні та вперті собаки; тому важливим є стримане послідовне дресирування.

Здоров'я

Як і багато інших порід, керн-тер'єр може страждати на різні спадкові захворювання очей, а також дисплазію кульшового суглоба та ліктя (суглобові захворювання можуть завдавати сильного болю та призвести до проблем з рухливістю). Тому перед розведенням слід обстежувати очі та стегна. Як і багато дрібних порід, вони також можуть страждати на хвороби колінних чашечок, які можуть тимчасово зісковзнути з місця (вивих наколінника) та інших захворювань стегон.

Вправи

Ця порода наповнена бурхливою енергією, і їй потрібно давати час для бігу та гри — принаймні годину щодня. Однак інстинкт мисливця настільки сильний, що ці собаки стрімголов мчать за здобиччю, тому тренуйте їх без повідця лише в безпечних місцях і вчіть відразу відповідати на кликання. Тер'єрська природа змушує цих собак копати неважливо де — чи то на полях, чи то у вашому улюбленому саду троянд. Отже, створіть вихованцю окрему ділянку для копання!

Харчування

Маленькі собаки мають швидкий метаболізм, а це означає, що вони дуже швидко спалюють енергію. При цьому через свої маленькі шлунки вони повинні їсти небагато, але часто. Для малих порід спеціально розробляється харчування з належними рівнями ключових поживних речовин і шматочками меншого розміру, які підходять для їхнього невеликого рота. Це також сприяє жуванню і покращує травлення.

Грумінг

Водостійку подвійну шерсть керн-тер'єра потрібно розчісувати щіткою і гребінцем раз на тиждень. Під час линяння, яке зазвичай проходить двічі на рік, шерсть слід продирати вручну, щоб позбавитися відмерлих волосин.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home