Бріар

Briard

Собаки бріар досить великі за розміром (але не важкі), красиві та мають особливу довгу шерсть. Найпоширеніші кольори — чорний і палевий, хоча також можна зустріти шиферно-сірий. Вони мускулисті, міцні і мають гарні пропорції. Представники цієї породи гордо носять голови на своїх м'язистих шиях. Попри волосся навколо очей, вони мають дуже гострий зір! Дорослі суки мають зріст 58–65 см і важать близько 34 кг; дорослі пси сягають 61–69 см і важать близько 38,5 кг.

 • Я власник з величезним досвідом
 • Потрібно додаткового дресирування
 • Enjoys vigorous walks
 • Любить гуляти більше двох годин щодня
 • Large dog
 • Сильна слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • «Балакучий» і галасливий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає, попереджає про небезпеку та фізично захищає
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Точне походження породи собак бріар невідоме, але вважається, що вони з'явилися в Європі в середні віки та походять від пастуших овець зі Сходу, яких схрестили з місцевими охоронними породами. У Франції завдяки цій комбінації з'явився бріар. Згідно з однією з версій давньої легенди Обрі з Монддідьє вбили, а єдиним свідком був його пес. Собака постійно стежив за вбивцею, король дізнався про це і наказав організувати дуель між вбивцею та собакою (поширене явище в середньовіччі). Переміг собака! Фізичні та робочі здібності бріара говорять про ймовірність походження від собаки Обрі. Порода отримала свою назву від французького регіону Брі.

Риси характеру

Бріар за своєю природою собака-захисник. Це жорсткі, пильні та сміливі собаки, і якщо з ними неправильно поводитись, вони можуть стати проблемою для інших собак. Вони приймуть інших домашніх тварин, якщо їх правильно представити. Вони найщасливіші в домі, відчуваючи себе частиною сім'ї, і підозріло ставляться до незнайомців. Це жваві собаки, які люблять грати, але ігри можуть стати грубими; тому слід бути обережним, якщо в домі є маленькі діти.

Здоров'я

Загалом, бріар — це здорова порода. Однак, як і багато інших порід, може страждати на різні спадкові захворювання очей та дисплазію кульшового суглоба (стан, який може призвести до проблем з рухливістю). Тому перед розведенням слід обстежувати очі та стегна.

Вправи

Повсякденне навантаження має бути таким, аби задовольнити високий рівень енергії цієї породи. Вони люблять плавати та бігати, і їм слід щодня проводити більше двох годин займаючись фізичними вправами, необхідними для стимулювання розуму і тіла.

Харчування

У порівнянні з собаками менших порід собаки великих порід, такі як бріар, не тільки мають підвищений апетит, але й потребують збалансованого раціону з різних поживних речовин, що містить мінерали і вітаміни. Бріари мають схильність до здуття і проблем зі шлунком; якщо годувати їх частіше, але меншими порціями, це допоможе мінімізувати цей ризик.

Грумінг

Вимоги щодо грумінгу є суттєвими, але необхідності в спеціалізованому грумері немає. Необхідно часто і ретельно розчісувати щіткою і гребінцем їхню грубу подвійну шерсть, щоб зменшити линяння, запобігти збиванню шерсті і підтримувати її чистою і несплутаною. Рекомендується лінійне розчісування (метод послідовного розчісування шар за шаром) аж до шкіри. Слід підтримувати чистоту всередині вух і усувати зайву шерсть. Так само слід регулярно підстригати зайву шерсть між подушечками їхніх лап.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home