ЯКА СОБАКА НАЙКРАЩЕ ПІДХОДИТЬ ДЛЯ КВАРТИРИ?
ЯКА СОБАКА НАЙКРАЩЕ ПІДХОДИТЬ ДЛЯ КВАРТИРИ?
ЯКА СОБАКА НАЙКРАЩЕ ПІДХОДИТЬ ДЛЯ КВАРТИРИ?

ЯКА СОБАКА НАЙКРАЩЕ ПІДХОДИТЬ ДЛЯ КВАРТИРИ?

ЯКА СОБАКА НАЙКРАЩЕ ПІДХОДИТЬ ДЛЯ КВАРТИРИ?

Дедалі більше людей нині надають перевагу проживанню у квартирі, а не у приватному будинку. Багато хто вважає, що заводити собаку, проживаючи у квартирі, не варто, бо ж тварині потрібно багато вільного простору для ігор.

Це міф. Проживання у квартирі не заважає вам мати собаку. Достатньо лише обрати відповідну породу, котра б відповідала розмірам вашого помешкання і стилю вашого життя. Головне, аби тварина, котра живе у вашій квартирі, була щасливою, здоровою і активною.

У цій статті ми поговоримо про нюанси, котрі слід врахувати, обираючи ідеальну собаку для утримання в квартирі.

Які критерії врахувати, обираючи породу?

Якщо ви мешкаєте в квартирі і вирішуєте, якого собаку завести, важливо обирати серед тих порід, котрі будуть комфортно почуватися в умовах вашої оселі. Немає сенсу заводити собаку, котрому потрібно багато простору, адже він не буде достатньо щасливим та активним.

Натомість, ідеальним собакою для квартири буде той, що відповідає таким характеристикам:

Розмір.

Для квартири краще обирати собак маленьких порід, бо вони матимуть достатньо простору, аби безперешкодно пересуватися вашою оселею. Тоді як собаки великих порід, наприклад, датський дог, в умовах обмеженого простору страждатимуть. Та не варто обирати собак найменшої породи, котра лише існує. Часто дуже маленькі собачки можуть мати величезний запас енергії, а отже – потребуватимуть багато місця для своїх активностей. А це – проблема в умовах обмеженого простору.

Енергійність.

Яку собаку вибрати для квартири? Ту, яка не дуже любить різні активності і не бігає постійно квартирою. Такі домашні улюбленці будуть задоволені прогулянками без зайвих фізичних вправ двічі на день у парку неподалік.

Темперамент.

Це – ключова характеристика, котру треба брати до уваги, обираючи собі домашнього улюбленця для квартири. Квартири можуть бути досить маленькими, у них може просто не вистачити місця для того, аби пес міг мати свою територію. Тож у цьому випадку вам потрібен собака, який спокійно ставитиметься до таких незручностей, тобто, не буде нервуватися, гавкати чи лякатися, коли довкола них щось відбувається. Спокійний темперамент – ключова риса характеру для життя у місті, і це актуально як для людей, так і для собак, котрі живуть в квартирах.

Тиша.

Також важливо обрати собаку, котрий поводиться тихо. Стіни у квартирах не такі товсті, як, приміром, у будинку. Тож сусідам може заважати галас, який створює ваш домашній улюбленець: постійний гавкіт, бігання квартирою. Менше за все вам потрібно, аби сусіди скаржилися, що значно ускладнить ваше повсякденне життя.

Що потрібно робити, аби ваш собака був щасливим?

Обрати відповідну породу собаки для життя у квартирі – важливо, та не менш важливо, аби простір, котрий є у вашому розпорядженні, задовольняв усі потреби вашого домашнього улюбленця і він почувався там щасливим. Ось кілька ключових моментів, котрі вам треба врахувати, аби забезпечити собаку всім необхідним і подбати про його добробут.

Намагайтеся звільнити якомога більше місця на підлозі. Квартири зазвичай менші за площею, ніж будинки. Та є кілька способів розширити цей простір. Звільнити більше місця на підлозі – один із них. Важливо, аби у вашого домашнього улюбленця було достатньо вільного місця на підлозі, аби він міг безперешкодно пересуватися і лежати там, де йому хочеться. Це досить складно здійснити, коли ваша квартира загромаджена меблями.

Щоб звільнити більше простору, спробуйте заховати все, чим не користуєтеся, у комірчину. Це не лише допоможе розширити вільну площу, але й збереже різні дрібниці цілими.

Знайдіть зелену місцину надворі неподалік вашого дому. Собаки дуже люблять гуляти на свіжому повітрі. Навіть ті домашні улюбленці, котрі найкраще пристосовані для життя у квартирі, будуть у захваті від поїздки до парку. Щоб ваш собака почувався щасливим, знайдіть будь-яку зелену зону поблизу вашої оселі. Вигулюйте свого улюбленця там частіше: він почуватиметься вільно, зможе бігати стільки, скільки йому хочеться, що досить складно зробити в умовах обмеженого простору квартири. Регулярні прогулянки у парку, де можна погратися – саме те, що потрібно вашому собаці, аби бути активним. Пам’ятайте, що домашнім улюбленцям потрібні прогулянки щонайменше двічі на день, тому переконайтеся, що ви можете це їм забезпечити.

Створіть місце, яке ваш собака вважатиме своїм. У квартирі, де мешкає багато людей, вільного простору може бути обмаль. Тож вкрай важливо виділити таке місце, котре б належало вашому домашньому улюбленцю. Це не обов’язково має бути великий простір – достатньо буде коробки чи ліжечка у кутку. Колись собаки, щоб почуватися у безпеці, ховалися до темних куточків, тому вам потрібно створити для свого домашнього улюбленця подібні умови. Особливо це актуально, коли у вас вдома планується вечірка і ви очікуєте на велику кількість гостей.

Вибір собаки для квартири передбачає вибір породи з певними характеристиками та рисами характеру, а також – необхідність трансформувати простір вашої оселі таким чином, аби тварина почувалася у ній комфортно.

Звісно, головне – проводити час зі своїм домашнім улюбленцем. Переконайтеся, що виділяєте достатньо часу щодня на ігри зі своїм собакою. Ваша увага допоможе тварині розслабитися і нормально реагувати на гамір міста чи обмежений простір вашої квартири. Хай би яким завантаженим був ваш графік, виділіть час на прогулянки у парку зі своїм новим другом.

Допомогти підібрати потрібну породу собаки для життя у квартирі може ветеринарний лікар або фахівці кінологічного центру.