ЯК НАВЧИТИ ВАШЕ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "ЛЕЖАТИ"?
ЯК НАВЧИТИ ВАШЕ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "ЛЕЖАТИ"?
ЯК НАВЧИТИ ВАШЕ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "ЛЕЖАТИ"?

ЯК НАВЧИТИ ВАШЕ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "ЛЕЖАТИ"?

ЯК НАВЧИТИ ВАШЕ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "ЛЕЖАТИ"?

Отже, ви бажаєте знати, як навчити цуценя команді «лежати». Навчити домашнього улюбленця лягати по команді може бути трохи складніше, ніж виконувати простіші команди типу «сидіти» чи «місце». Лягати і вставати по команді може бути досить виснажливою активністю для собак великих порід, приміром, датського дога.

Що важливо знати, аби навчити ваше цуценя лягати?

Команда «лежати» корисна у тих випадках, коли потрібно, аби ваше цуценя розслабилося поряд із вами, або щоб воно лягло до свого ліжка, коли до вас хтось прийшов. Ця команда також потрібна, аби ваш домашній улюбленець заспокоївся, коли ви перебуваєте у громадському місці. У положенні лежачи ваше цуценя не зможе стрибати чи бешкетувати.

Що вам потрібно, аби навчити цуценя команди «лежати»?

  • Відповідний простір для тренувань.
  • Спеціальні низькокалорійні ласощі для тренувань
  • Попередньо навчити цуценя команди «сидіти».

Покрокова інструкція: як навчити ваше цуценя команди «лежати»

Спеціальні ласощі. Підберіть спеціальні низькокалорійні ласощі для тренувань, які подобаються вашому цуценяті.
Переконайтеся, що ваше цуценя опанувало команду «сидіти». На цьому етапі ваш домашній улюбленець вже має добре знати команду «сидіти» без мотивації у формі ласощів. Якщо цуценя досі не вивчило цієї команди, буде досить складно навчити його складнішої команди «лежати».
Оберіть місце. Навчати цуценя команди «лежати» краще у тому місці, де буде якомога менше факторів, що відволікають. У парку, де господарі вигулюють своїх собак, може бути надто багато речей, котрі розсіюватимуть увагу вашого цуценяти і ускладнять процес навчання. Якщо ви вже обрали вдале місце, де вчили вашого улюбленця команді «сидіти», ви можете продовжувати тренувати його там. Цуценя вже звикло до цього місця, й воно асоціюється у нього із тренуваннями та навчанням. Зазвичай маленькі собаки не надто охоче лягають на холодну землю, тож можна підстелити килимок, коли дресируватиме свого цуценя.
Скомандуйте цуценяті «сидіти». Перший крок у процесі – досить простий. Присядьте коло свого улюбленця й скомандуйте «сидіти».
Тримайте ласощі у руках, аби цуценя їх бачило. Коли ваше цуценя вдало виконало команду «сидіти», саме час заохотити цуценя ласощами. Тримайте ласощі у руках так, аби могли показати його домашньому улюбленцю, коли у цьому з’явиться потреба.
Покладіть ласощі на землю. Опустіть руку зі шматочком корму на підлогу, аби ваше цуценя лягло на живіт. Щойно воно ляже, розкрийте долоню та пригостіть ним свого улюбленця. Після цього скажіть щось підбадьорливе, на кшталт, «хороший (а) хлопчик/дівчинка/ молодець» і почухайте за вушком, аби показати, що ви ним задоволені.
Використовуйте команду «лежати». Щоб ваше цуценя опанувало команду «лежати», воно повинно розпізнавати голосові команди. Заохочуючи його ласощами та опускаючи руку на землю, супроводжуйте цей процес командою «лежати». Повторіть цю дію 5-10 разів, або доки цуценя не втомиться чи втратить інтерес. Оскільки всі цуценята різні, процес може забирати більше або менше часу.
Під час практичних завдань, використовуйте відповідний жест рукою. Опускаючи руку з ласощами на землю, робіть відповідний жест, який ваше цуценя зможе легко розпізнати. Це важливо, бо навіть без ласощів, ваш домашній улюбленець буде розуміти команду, коли ви робитимете такий жест.
Кажіть «добре», коли ви хочете, щоб цуценя піднялося. Навчивши цуценя лягати, вам також потрібно навчити його підійматися. Найпростіший спосіб – привчити його реагувати на слово «добре». Вимовляйте його, коли хочете, аби ваше цуценя підійнялося і підійшло до вас.
Використовуйте різні позиції тіла. Важливо також, щоб ви практикували команду «лежати» не лише з позиції навприсядки. У реальних життєвих ситуаціях вам потрібно буде давати цуценяті цю команду, перебуваючи у різних положеннях тіла. Тому потрібно навчити цуценя реагувати на цю команду незалежно від того, у якій позиції ви знаходитесь.
Практикуйте команди, зменшуючи кількість ласощів для мотивації. Поступово, коли цуценя вже звикло до команд, зменшуйте кількість заохочувальних ласощів під час тренувань. З часом ваше цуценя навчиться лягати по команді голосом або жестом, без заохочення у формі ласощів. Тепер ви знаєте, як навчити ваше цуценя виконувати команду «лежати».