Де купати цуценя?
Де купати цуценя?
Де купати цуценя?

ЗНАЙОМСТВО ВАШОГО ДОМАШНЬОГО УЛЮБЛЕНЦЯ З ІНШИМИ СОБАКАМИ

ЗНАЙОМСТВО ВАШОГО ДОМАШНЬОГО УЛЮБЛЕНЦЯ З ІНШИМИ СОБАКАМИ

Отже, ви вирішили завести ще одне цуценя, але непокоїтесь, що воно може порушити гармонію у вашому домі. Чи вдасться новому цуценяті подружитися з іншими собаками в домі? А що, як вони поб’ються? Ці питання досить типові для всіх господарів, які вирішили принести додому ще одне цуценя.

Якщо ви – один із таких господарів, не хвилюйтеся. У цій статті ми розповімо, як представити нового цуценя іншим вашим домашнім улюбленцям максимально безболісно.

Підготовка

Перш ніж привезти цуценя додому, краще познайомити його з іншим вашим собакою на нейтральній території. Місцевий парк, велика відкрита галявина, де є достатньо простору – ідеальні місця для цього. Пам’ятайте, обидва ваших домашніх улюбленці мають бути на повідцях, а цуценяті має бути не менше 6 місяців і воно має мати необхідні щеплення. Непогано б знайти місце з мінімальною кількістю факторів, що відволікають (приміром, інших собак), щоб ваші домашні улюбленці могли сфокусуватися на знайомстві одне з одним.

Якщо берете цуценя із притулку, то можете організувати його зустріч з іншим вашим собакою безпосередньо у притулку, де поряд будуть досвідчені кінологи.

Вигулюйте обох своїх собак одночасно. Гуляйте звичними маршрутами, так ваше цуценя зможе вловити запах свого старшого товариша і звикнути до нього. Якщо обидва ваші собаки спокійні не проявляють агресії, зблизьте їх. Робіть це поступово, доки цуценя та інший ваш собака не опиняться майже на відстані витягнутої руки.

Якщо вони поводяться спокійно, дозвольте їм повзаємодіяти ненадовго. Переконайтеся, що тримаєте повідець не натягнутим. Хваліть обох, якщо вони поводяться так, як вам того потрібно, і збільшуйте дистанцію між ними, щойно помітите найменший натяк на агресію.

Перший візит до нової оселі

Буде краще, якщо ваше нове цуценя познайомиться з домом, доки інший собака на прогулянці. Це допоможе йому почуватися комфортно в новому середовищі. Важливо прибрати все, що може спровокувати бійку між ними. Як правило, це речі, котрі належать іншому собаці: миски для води та їжі, іграшки тощо.

Важливо, аби ви були цілковито спокійними, коли ваші домашні улюбленці вперше зустрінуться на території вашого дому. Це дуже чутливий момент, і неправильно вибудована взаємодія може негативно вплинути на початок відносин між вашим старим та новим домашнім улюбленцем.

Кращий спосіб їх подружити, дати час і можливість звикнути до запаху одне одного в домі. Допоможуть ковдри чи іграшки, які мають запах обох собак. Розведіть їх у різні кімнати. Потім – розташуйте ці предмети із запахами там, де ваші собаки сплять чи відпочивають. Так вони зможуть звикнути одне до одного через нюх. Оскільки саме нюх – основний спосіб спілкування у собак, ваше цуценя і інший домашній улюбленець будуть знайомі одне з одним до того, як вперше познайомляться особисто.

Початок життя разом

Звісно, ви хочете, аби обидва ваші домашні улюбленці жили дружно. Та ви маєте пам’ятати, що вони досі не звикли одне до одного, і їхня цілковита інтеграція може забрати трохи більше часу.

Навіть коли вони зустрілися одне з одним і, здається, успішно познайомилися, їм доведеться пройти ще перехідний період. Тому важливо забезпечити обох власним простором, де вони будуть відпочивати. Це можуть бути або різні кімнати, або спеціальна ширма-бар’єр для дітей, котра дозволить розділити простір і забезпечити обом собакам можливість побути на самоті та розслабитися.

Також важливо годувати обох собак окремо. Коли йдеться про їжу, собаки окреслюють свою територію. Щоб уникнути конфліктів та не будити в них почуття ревнощів, на перших порах краще годувати їх у різних місцях.

Гармонія в домі

Ваш старший собака може не встигати за своїм більш енергійним другом. Кращий спосіб вгамувати ваше цуценя – підібрати для нього відповідний комплекс вправ. Якщо у цуценяти буде достатньо активностей і ігор в житті, у нього просто не вистачить енергії, аби постійно дратувати вашого старшого собаку. Тому дуже важливо вигулювати цуценя, щойно це стане можливим.

Якщо у вас кілька собак, спершу познайомте малого з наймолодшим зі старших. Зрештою, прокинуться батьківські інстинкти, і ваш старший пес почне навчати цуценя поводитися, дбатиме про нього.
Поява нового цуценяти у стабільному домашньому середовищі може спричинити чималу невизначеність. Тому у господарів часто виникає багато запитань щодо поповнення у їхній сім’ї. Проте якщо робити все поступово і дотримуватись порад, які ми перелічили вище, ви зможете зробити цей перехідний період максимально безболісним.

Залиште всі переживання позаду і не відмовляйте собі у тому, аби завести ще одне цуценя. Новий домашній улюбленець в домі – це радість, і ви будете з ніжністю згадувати усі перипетії, коли вони всі подорослішають.