ЯК ВІДУЧИТИ ЦУЦЕНЯ ПРОСИТИ ЇЖУ?
ЯК ВІДУЧИТИ ЦУЦЕНЯ ПРОСИТИ ЇЖУ?
ЯК ВІДУЧИТИ ЦУЦЕНЯ ПРОСИТИ ЇЖУ?

ЯК ВІДУЧИТИ ЦУЦЕНЯ ПРОСИТИ ЇЖУ?

ЯК ВІДУЧИТИ ЦУЦЕНЯ ПРОСИТИ ЇЖУ?

Благальний погляд, великі круглі очі, миле скиглення – якщо ваш собака поводиться так щоразу, коли ви сідаєте пообідати, знайте – він просить ласощі.

Собаки – експерти у придумуванні нових і цікавих способів отримати те, що вони хочуть. А хочуть вони зазвичай більше їжі. Однак для вас, як для власника, це може бути важким випробуванням – щодня спостерігати таку поведінку свого домашнього улюбленця. На щастя, цього можна запобігти за допомогою кількох простих кроків.

Чому собаки просять їжу?

Ваше цуценя виглядає дуже нещасним та голодним, коли просить їжу? Інші власники також стикаються з такою проблемою. Собаки удосконалюють свої методи маніпуляції, роблячи їх більш ефективними. Граючи на почуттях людей за допомогою неабияких акторських здібностей, домашні улюбленці сподіваються, що їм обов'язково дістануться залишки з господарського столу. Негативний аспект полягає в тому, що ваш собака може отримувати більше їжі, ніж йому насправді потрібно.

Перше, про що варто пам'ятати: такої поведінки можна запобігти. Домашній улюбленець розуміє, що певні дії дарують певні нагороди. Незалежно від того, що він робить – шкрябає лапами, скиглить чи лає, – якщо ви даєте йому те, на що він очікує, то сприяєте такій поведінці. Так можна привчити тварину просити не тільки їжу, а й пестощі, ігри, прогулянки. Можливо, ви й проти цього, але, піддаючись вимогам домашнього улюбленця, лише ускладнюєте ситуацію.

Як відучити цуценя просити їжу?

  • Ігноруйте вашого собаку. Можливо, це простіше сказати, ніж зробити, але дуже важливо ігнорувати улюбленця, коли він щось просить. Звісно, ви можете не встояти перед уявною тендітністю цуценяти і дати йому все, що забажає. Просто, щоб зробити його щасливим. Якщо це про вас, то пам’ятайте: домашній улюбленець добре їсть і не потребує додаткового харчування. Ще раз наголошуємо: що частіше ви поступатиметеся, то сильніше привчатимете собаку до неприйнятних дій. Довгостроковий підхід може виявитися неприємним на ранній стадії, але незабаром подарує неабиякі дивіденди. Це станеться, щойно ваш домашній улюбленець дізнається, що випрошування більше не спрацьовує.

  • Не давайте їжу. Годуйте собаку лише тоді, коли він перестає просити їжу. Ділитися їжею – прояв уваги та любові, і ваш улюбленець це чудово знає! Готуйтеся до того, що вам доведеться поводитися жорстко доти, доки цуценя не припинить небажану поведінку. Лише так собака зрозуміє, що його тактика не ефективна.

  • Не здавайтеся. Якщо ваше цуценя добре доглянуте й нагодоване, ви вчиняєте правильно, не даючи йому більше їжі. Навіть один раз пожалівши свого улюбленця, вам доведеться все починати спочатку. Пам'ятайте, що поступаючись, ви привчаєте собаку до правила: треба лише поскиглити, і усе дадуть.

  • Залишайтеся послідовними. Виховання завжди має бути послідовним. Те ж саме стосується й відучування цуценят просити їжу. Якщо ви даєте улюбленцю зрозуміти, що випрошування не приносить винагороди, то ймовірність повторення ситуації зменшується. Ви навіть можете похвалити свого собаку за гарну поведінку (зокрема під час вашого обіду). Якщо ви забрали цуценя з вулиці, дресирування стає ще важливішим. Навички, які отримає домашній улюбленець змалечку, вплинуть на його поведінку сильніше, ніж якби ви перевчали його у дорослому віці.

  • Не карайте. Цуценя, що постійно щось просить, важко ігнорувати, але покарання може мати негативний ефект. Воно лише підтвердить, що випрошування допомагає отримати більше уваги, і тому заохочуватиме до таких дій.

  • Будьте терплячими. Як показує практика, поведінка собаки не змінюється миттєво, а для запобігання небажаних дій знадобиться деякий час. Оскільки всі домашні тварини різні, багато що залежить від вашого улюбленця, але просто готуйтеся до тривалого і серйозного процесу виховання, який поступово принесе результати.

  • Розробіть режим годування цуценяти. Домашній улюбленець скиглить менше, якщо точно знає, коли його годують. Тобто він усвідомлює, коли може просити їжу, а коли – ні.

Просити їжу – для собак це дуже поширена поведінка, яку власники часто заохочують, навіть цього не усвідомлюючи. Але якщо ви вирішите змінити таку ситуацію та використаєте для цього чимало зусиль і часу, незабаром побачите чудові результати.