ЯК ПРАВИЛЬНО ГОДУВАТИ ЦУЦЕНЯ: ФОРМУЄМО ЗБАЛАНСОВАНИЙ РАЦІОН
ЯК ПРАВИЛЬНО ГОДУВАТИ ЦУЦЕНЯ: ФОРМУЄМО ЗБАЛАНСОВАНИЙ РАЦІОН
ЯК ПРАВИЛЬНО ГОДУВАТИ ЦУЦЕНЯ: ФОРМУЄМО ЗБАЛАНСОВАНИЙ РАЦІОН

ЯК ПРАВИЛЬНО ГОДУВАТИ ЦУЦЕНЯ: ФОРМУЄМО ЗБАЛАНСОВАНИЙ РАЦІОН

ЯК ПРАВИЛЬНО ГОДУВАТИ ЦУЦЕНЯ: ФОРМУЄМО ЗБАЛАНСОВАНИЙ РАЦІОН

Як і діти, ваше цуценя виросте швидше, ніж ви встигнете це помітити. Уже за рік (або два, якщо у вас представник великої породи) його кістки та суглоби набудуть розмірів дорослої тварини. М’язи, внутрішні органи та імунна система до цього часу остаточно сформується. Когнітивні навички цуценяти також еволюціонують, тож воно вже зможе виконувати усі ваші команди.

З огляду на зміни в організмі вашого домашнього улюбленця, ви маєте розуміти, що у нього з’являться особливі харчові потреби. На відміну від нас, цуценятам недоступна така розкіш, як різноманітне меню. За винятком певних продуктів, їхній раціон складається з однієї й тієї самої їжі. І якщо немає жодних проблем зі здоров’ям, вони можуть їсти ту саму їжу постійно.

Правильне годування цуценят – запорука їхнього здоров’я. Тому ви маєте бути впевнені у тому, що ваш домашній улюбленець харчується повноцінно та збалансовано: раціон має забезпечувати організм усіма необхідними поживними речовинами у достатній кількості і, головне, вони мають бути збалансовані між собою. Тож, чим годувати цуценя? Ось перелік речовин, котрі мають бути в раціоні вашого домашнього улюбленця.

Вода

Основа життя. Вода бере участь у гідрації, допомагає регулювати температуру тіла й транспортує поживні речовини до внутрішніх органів собаки. Переконайтеся, що у вашого домашнього улюбленця в мисці завжди є достатня кількість свіжої води, не лише під час приймання їжі.

Калорії

Сказати, що цуценята дуже активні – не сказати нічого. Залежно від віку вашого цуценяти, розміру його породи, довкілля, у якому воно живе, й рівня активності, потреба у кількості калорій може варіюватися. Ваше завдання – переконатися, що ви забезпечуєте собаку достатньою кількістю калорій на день. Ви також маєте розуміти, що надмірно калорійна їжа може призвести до того, що організм перетворюватиме їхній надлишок на жир. У результаті – на вашого улюбленця чекає ожиріння.

Протеїн

Протеїн є будівельним матеріалом для м’язів та тканин вашого улюбленця. Він також підтримує імунну систему, бере участь у синтезі ензимів і гормонів. Окрім цього, протеїн – джерело енергії.

Жири

Так, все вірно. Хай би що ви про них думали, жири – це концентрована форма енергії, а також джерело важливих жирних кислот. Вони допомагають організму вашого цуценяти засвоювати вітаміни, роблять шкіру здоровою, а шерсть – блискучою.

Вуглеводи

Гризти, бешкетувати, бігати та гратися – усі ці активності забирають багато енергії. А це роблять усі цуценята без виключення, коли не сплять. Зернові злаки – овес, пшениця, кукурудза та рис – допоможуть підтримувати цей генератор енергії у робочому стані.

Мінерали

Такі речовини як кальцій, магній, калій та залізо потрібні, аби організм вашого цуценяти міг виконувати важливі функції. Наприклад, вирощувати міцні зуби та кістки, підтримувати нормальні функції м’язів, нервової системи, виробляти гормони.

DHA (Докозагексаенова кислота)

DHA – натуральна поліненасичена жирна Омега-3 кислота, котра є дуже важливою для роботи мозку та гострого зору вашого цуценяти.

Вітаміни

Ключові вітаміни, наприклад, вітамін Е – підтримує імунну систему вашого домашнього улюбленця здоровою. А вітамін А потрібен для здоров’я шкіри та шерсті.

Окрім води, вашому собаці потрібні 100% повноцінні та збалансовані корми у раціоні. Вони містять всі необхідні поживні речовини у потрібних пропорціях. Пам’ятайте, що харчові потреби вашого домашнього улюбленця змінюються з віком та репродуктивним статусом. Деякі корми можуть не підходити собаці у той чи інший період його життя, тому уважно вивчайте етикетку з інгредієнтами перед тим, як обирати їх для свого собаки.

Наші дієтологи створили Dog Chow®Puppy, щоб забезпечити ваших цуценят усім необхідним для правильного росту та розвитку.