Турецький ван

Turkish Van

Турецький ван — це велика, м'язиста та водночас елегантна порода з білим тілом і яскравим забарвленням на голові та хвості. Ці кішки добре збалансовані та виглядають сильними. Їхні великі вуха високо посаджені на голові; очі також великі, овальної форми та надзвичайно виразні. Хутро турецького вана довге, м'яке та шовковисте і не має пухнастого підшерстя. На лапах є жмутки пуху, а хвіст має форму йоржика. Тіло турецького вана переважно білого, наче крейда, кольору з плямами інших кольорів на верхній частині голови. Забарвлення голови розділяється вертикальною білою смугою. В окремих випадках можливі невеличкі кольорові плями на тілі. Очі можуть бути янтарними або блакитними, або ж різнокольоровими.

  • Я б хотів мати дотепного кота, який полюбляє грати.
  • Соціального й залежного.
  • Мовчазний кіт
  • Мені подобаються більш масивні породи.
  • Потребує грумінгу кожного дня
  • Негіпоалергенна порода
  • Моя кішка матиме обмежений доступ надвір
  • Може знадобитися деякий період освоєння, перш ніж жити з дітьми

Походження

Найбільш вражаюча характеристика турецького вана — це його любов до води. Причому цим котам не просто подобається вода: вони люблять плавати. Порода з'явилася на території поблизу озера Ван у Туреччині, і її утримували в домівках протягом багатьох сторіч. У 1950-х роках пара туристів завезла до Британії двох турецьких ванів, після чого вони почали розводити цих незвичайно забарвлених кішок у Британії.

Туреччина

Турецька плаваюча кішка

Особистість

Турецькі вани надзвичайно розумні й товариські тварини. З них виходять чудові домашні улюбленці. Це дуже жваві киці, що полюбляють гратися з людьми та іншими котами, тому частіше приділяйте їм увагу і давайте нагоду погратися. У турецьких ванів м'який голос.

Здоров'я

Наразі конкретно з цією породою не пов'язують якісь окремі захворювання. Як будь-які інші коти, порода турецький ван потребує регулярної вакцинації, обробки від паразитів та щорічної перевірки стану здоров'я.

Харчування

Будь-яка кішка має власні унікальні уподобання щодо їжі, у кожної є певні улюблені продукти й ті, що їй не подобаються.  Коти — м'ясоїдні, і кожному з них потрібно отримувати з їжі набір із 41 визначеної поживної речовини. Співвідношення цих поживних речовин відрізняється залежно від віку, способу життя й загального стану здоров'я. Тому не дивно, що енергійному кошеняті потрібен інший баланс речовин у раціоні, ніж менш активному дорослому коту. Слід також пам'ятати: щоб підтримувати ідеальну фізичну форму кішки, їй необхідно давати належну кількість їжі, визначену згідно з рекомендаціями щодо годування. Також слід враховувати особисті смаки тварини щодо складу сухого чи вологого корму.

Грумінг

Кішці породи турецький ван не потрібен спеціальний грумінг, щоб її чудова шовковиста шерсть не сплутувалась; це найкраще робити щоденно, щоб запобігти утворенню значних сплутаних і збитих ділянок. Якщо кішку познайомити з грумінгом із гребінцем і щіткою у ранньому віці, вона швидко звикне до нього, і це дозволить попередити багато потенційних проблем.

Найкращі породи кішок для дітей

Хоча ця порода не є широко визнаною як одна з найкращих порід для дітей, усі кішки є різними, і за умови належного освоєння вона зможе жити з дітьми.

Cat

Ця порода кішок вам підходить?

Усі кішки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода кішок найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашої кішки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати далі

Прийняття

Взяти кішку з притулку і дати їй другий шанс у житті — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Дуже багато кішок чекають на дім, де їх любитимуть. Кожна кішка має свою історію і багато з них втратили свій перший дім не зі своєї вини. Вони залюбки стануть частиною вашої сім'ї. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну кішку для людини. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистої кішки, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Головна перевага покупки породистого кошеняти або кішки полягає в тому, що ви досить добре знатимете, як вони будуть виглядати і які риси, ймовірно, матимуть.Зверніться до ветеринара, щоб дізнатися про інфекційні захворювання, генетичні схильності і про догляд, який потрібен котам. Так ви в повній мірі підготуєтеся, щоб з радістю привітати кота у своєму домі.

Привітайте кота у своєму домі

Коли ви знаєте, що ваше нове кошеня або доросла кішка з дня на день з'явиться у вашому домі, звичайно, ви будете хвилюватися. В останні дні перед появою тварини буде багато справ [https://www.purina.co.uk/cats/getting-a-new-cat/welcoming-your-new-cat/welcoming-your-cat-home], які потрібно зробити.