Абіссінська кішка

Abyssinian
Абіссінська порода — це елегантні кішки середнього розміру з сильним та гнучким тілом і стрункими лапами. Вони мають невеличку голову клиноподібної форми, мигдалеподібні очі, а на кінчиках вух — характерні маленькі китиці. Коротке хутро абіссінської кішки, що щільно прилягає до тіла, відрізняється характерним тикінгом — кожний волосок забарвлений різнокольоровими смужками. Найбільш поширене забарвлення — червонувате, але існують і деякі інші варіанти.
  • Я б хотів мати дотепного кота, який полюбляє грати.
  • Соціального й залежного.
  • Не дуже галаслива кішка
  • Я б хотів кішку середньої статури.
  • Потребує грумінгу раз на тиждень
  • Негіпоалергенна порода
  • Моя кішка матиме можливість вільно гуляти надворі
  • Прекрасний сімейний кіт

Походження

Представники абіссінської породи нагадують африканську дику кішку, предка домашніх котів. Точно невідомо, як абіссінська кішка потрапила до Великої Британії, але вірогідно, що її завезли військовослужбовці з Абіссінії (зараз — Ефіопія) у 1860-х роках. Перші абіссінські кішки були схрещені з британськими короткошерстими, а більш пізні представники — з котами орієнтальних порід. Довгошерсті абіссінські кошенята народжувалися в послідах протягом багатьох років, і з 1970-х років їх виділили в окрему породу під назвою сомалі.

 

Абіссінія (Ефіопія)

 

Абі

Особистість

Абіссінська кішка тиха, розумна та допитлива. Відомо, що їй подобається компанія людини і вона сильно прив'язується до своєї родини. Також їй подобається, коли є багато простору для активності. Ця кішка — справжня альпіністка, якій припаде до душі садок, де багато дерев та підвищень. Абіссінські кішки мають грайливий, але стриманий і розважливий характер, тому не чекайте від неї необачних дій.

Здоров'я

У кішок абіссінської породи може спостерігатися спадкова хвороба, дефіцит піруваткінази, яка може спричинити анемію. Існує надійний тест на наявність цієї проблеми, і потенційні власники повинні дізнатися в заводчиків, чи було його зроблено та чи відсутня вона в їхніх котів. У деяких країнах в абіссінців було виявлено хворобу очей під назвою «прогресивна атрофія сітківки». Вона спричиняє поступове погіршення зору та сліпоту, тому важливо спитати заводчика і про це.

Харчування

Будь-яка кішка має власні унікальні уподобання щодо їжі, у кожної є певні улюблені продукти й ті, що їй не подобаються.  Коти — м'ясоїдні, і кожному з них потрібно отримувати з їжі набір із 41 визначеної поживної речовини. Співвідношення цих поживних речовин відрізняється залежно від віку, способу життя й загального стану здоров'я. Тому не дивно, що енергійному кошеняті потрібен інший баланс речовин у раціоні, ніж менш активному дорослому коту. Слід також пам'ятати: щоб підтримувати ідеальну фізичну форму кішки, їй необхідно давати правильну кількість їжі, встановлену рекомендаціями з годування. Також слід враховувати особисті смаки тварини щодо складу сухого чи вологого корму.

Грумінг

За шерстю абіссінської кішки дуже легко доглядати. Вона насолоджуватиметься розчісуванням щіткою або гребінцем, а якщо ви хочете отримати справжній «професійний» блиск, «відполіруйте» її плавними рухами шматком вологої замші, щоб шерсть блищала. Як і всі кішки, ця порода потребує регулярних вакцинацій, боротьби з паразитами й щорічних оглядів ветеринара.

Найкращі породи кішок для дітей

Хоча ця порода переважно добре ладнає з дітьми, кожна кішка має свої особливості відповідно до навчання й життєвого досвіду. Якщо ви берете кішку в агентстві з опікунства, проконсультуйтеся щодо характеру конкретної кішки.

Cat

Ця порода кішок вам підходить?

Усі кішки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода кішок найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашої кішки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати далі

Прийняття

Взяти кішку з притулку і дати їй другий шанс у житті — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Дуже багато кішок чекають на дім, де їх любитимуть. Кожна кішка має свою історію і багато з них втратили свій перший дім не зі своєї вини. Вони залюбки стануть частиною вашої сім'ї. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну кішку для людини. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистої кішки, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Головна перевага покупки породистого кошеняти або кішки полягає в тому, що ви досить добре знатимете, як вони будуть виглядати і які риси, ймовірно, матимуть.Зверніться до ветеринара, щоб дізнатися про інфекційні захворювання, генетичні схильності і про догляд, який потрібен котам. Так ви в повній мірі підготуєтеся, щоб з радістю привітати кота у своєму домі.

Привітайте кота у своєму домі

Коли ви знаєте, що ваше нове кошеня або доросла кішка з дня на день з'явиться у вашому домі, звичайно, ви будете хвилюватися. В останні дні перед появою тварини буде багато справ [https://www.purina.co.uk/cats/getting-a-new-cat/welcoming-your-new-cat/welcoming-your-cat-home], які потрібно зробити.