Кишечник, запорука здоров'я вашої кішки

Кишечник, запорука здоров'я вашої кішки

Останні дослідження продемонстрували, що підтримка здорового кишечника відіграє важливу роль у стані нашого здоров'я загалом. І справді, кишечник разом зі шлунком становлять перший внутрішній бар'єр, що захищає організм від хвороботворних мікроорганізмів (таких як віруси або бактерії)

​Кишечник – одна з найважливіших систем імунного захисту в організмі. Імунні клітини кишечника виробляють антитіла, що здатні виявляти зовнішні агресивні впливи. Ці антитіла можуть зв'язуватися з хвороботворними мікроорганізмами та нейтралізувати їх, щоб надалі вони природним шляхом виводилися з організму й більше не становили загрози.

Здорова та збалансована мікрофлора кишечника також відіграє важливу роль у боротьбі з зовнішніми хвороботворними бактеріями. Так звані «погані» бактерії змагаються всередині кишечника зі здоровими або «добрими» бактеріями. Якщо мікрофлора є збалансованою та здоровою, то «поганим» бактеріям набагато важче розмножуватися та призводити до проблем зі здоров'ям.

Але як ми можемо зміцнити здоров'я кишечника нашої кішки?

​Здебільшого шляхом дотримання добре збалансованої дієти, що відповідає харчовим потребам вашого улюбленця та є багатою на поживні речовини. Крім того, науково доведено, що споживання термооброблених лактобактерій зміцнює природні захисні сили організму вашої кішки, стимулюючи вироблення антитіл у кишковому тракті. Ці антитіла здатні зв'язуватися з вірусами та «поганими» бактеріями, які потім природним шляхом видаляються з організму. Їхня діяльність також допомагає антитілам підтримувати здорову мікрофлору кишечника.

Завдяки здоровому кишечнику відбувається засвоєння достатньої кількості необхідних поживних речовин, які містяться в їжі вашої кішки. Це внутрішні переваги, що також позначаються й на зовнішньому вигляді.

Шкіра вашої кішки, що часто ховається за густою шерстю, яку ми так любимо пестити, відіграє життєво важливу роль: вона є фізичним бар'єром між зовнішнім і внутрішнім середовищем організму. Шкіра вашої кішки допомагає їй зменшити втрату вологи та захищає від агресивних зовнішніх впливів. Незамінні жирні кислоти Омега-6 (які організм кішки не може виробляти самотужки та які є надважливими для неї) відіграють важливу роль у здоров'ї шкіри та шерсті. Коли вони є в раціоні кішки в оптимальному обсязі, ці речовини поглинаються кишечником, потрапляють у кровоток і вбудовуються в клітини організму. Незамінні жирні кислоти Омега-6 є життєво необхідними необхідними для того, щоб шкіра могла створювати міцний бар'єр для захисту від зовнішнього середовища.

​Як мені переконатися в тому, що моя кішка має здоровий кишечник?

​У кішки, що страждає на розлади травлення, можуть проявлятися різноманітні симптоми, такі як пронос, закреп, втрата апетиту, апатія або летаргія. Ці симптоми можуть мати різні причини, зокрема стрес, віруси, паразити, зміни в дієті чи навіть кульки шерсті. ... Якщо ваша кішка страждає на розлади травлення, вам краще проконсультуватися з ветеринаром, щоб визначити причину виявлених симптомів і відповідним чином їх усунути.

​Випорожнення є чудовим показником здоров'я травного тракту вашого улюбленця, тож, навіть якщо це не надто приємно, не забувайте стежити за ними та регулярно перевіряти!

Випорожнення вашої кішки мають бути регулярними (раз або двічі на день), оформленими та щільними.

Занадто м'які або тверді й сухі випорожнення, а також знебарвлені сірі випорожнення можуть свідчити про наявність патології або неналежну дієту. Маючи будь-які сумніви в цьому питанні, не вагайтеся та проконсультуйтеся зі своїм ветеринаром.