Як забезпечити здоров’я та безпеку вашої кішки взимку

Як забезпечити здоров’я та безпеку вашої кішки взимку

Температура за вікном падає, і наближається зима. Дістаючи свої теплі шерстяні речі з шафи, подумайте, а чи знаєте Ви як подбати про здоров'я та безпеку Вашої кішки взимку.

​По-перше, якщо у вас вдома холодно, варто відвести Вашу кішку на зимове обстеження. Ваш ветеринар зможе перевірити чи є в неї проблеми зі здоров'ям. Кішки, які живуть на вулиці, можуть замерзнути вночі, особливо якщо настає несподіване похолодання. Переконайтеся, що вона залишається всередині будинку протягом ночі і не залишається на вулиці протягом тривалого часу вдень, якщо там дуже холодно. Якщо ви годуєте її на вулиці, переконайтесь, що її їжа та вода не замерзли. Кішка може постраждати від зневоднення і взимку.

​Звертайте особливу увагу на старих кішок або тих, що мають артрит, тому що холод може викликати запалення суглобів. Переконайтеся, щоб її місце для ночівлі було без протягів, якщо вона вже не така гнучка, допоможіть їй досягти улюбленого місця за допомогою сходинок або рампи.

​Безпека на першому місці

​Кішки особливо люблять теплі місця взимку і, як відомо, полюбляють спати під автомобільними капотами. Навіть якщо Ви тримаєте Ваших кішок у будинку, перш ніж завести двигун автомобіля, сильно вдарте по капоту або натисніть на гудок для того, щоб переконатися що ніхто не ховається під ним.

​Найнебезпечнішим для тварин взимку є антифриз. Навіть у малих дозах це смертельна отрута для кішок. Отруєння антифризом (особливу небезпеку складає для собак, адже антифриз має солодкий смак, який подобається собакам, а кішкам – ні), особливо небезпечне, коли тваринам не вистачає питної води і у періоди морозів або коли власники замінюючи антифриз у машині, дозволяють йому стекти на дорогу, де його знаходять кішки. Якщо ви думаєте, що ваша кішка могла проковтнути антифриз, негайно зверніться до ветеринара.

​Під час святкового сезону наприкінці року з'являються феєрверки. Протягом цих ночей тримайте Вашого улюбленця в будинку у безпеці - сумно, але кішки щороку гинуть у наслідок травм отриманих від феєрверків. Гучні звуки також викликають стрес і дезорієнтують її, можуть змусити перебігти дорогу або втікти.

​Ніколи не залишайте Вашу кішку на самоті в автомобілі під час холодної погоди, тому що автомобіль може стати холодильником, побувши на холоді. Якщо її залишити там надовго, вона може замерзнути.